Jak zrobić płyn do mycia rąk z Aloe Vera

Być może zastanawiasz się, jak zrobić środek do higieny rąk z aloesu, ale jest kilka alternatyw. Ten przepis jest zarówno naturalny, jak i niedrogi. Aloes, który naturalnie nawilża skórę, jest idealnym rozwiązaniem dla środka do odkażania rąk. Wszystko czego potrzebujesz to kilka prostych składników i trochę alkoholu do wcierania. Kiedy masz już wszystkie składniki, wymieszaj je ze sobą. Możesz użyć blendera, aby zrobić ten przepis, lub możesz dodać kilka kropli olejków eterycznych. Powstała mieszanina powinna mieć przyjemny zapach.

Możesz również dodać olejki eteryczne do swojego domowego środka do dezynfekcji rąk. Proporcje alkoholu do aloesu są kluczowe, ponieważ im wyższy alkohol, tym mocniejszy będzie środek do odkażania rąk. Środki do odkażania rąk na bazie alkoholu powinny zawierać co najmniej 60 procent alkoholu. Użycie wyższej zawartości alkoholu zwiększy ich skuteczność, ale nie jest to konieczne.

Jak w przypadku każdego domowego środka do dezynfekcji rąk, najlepiej zastosować go na ręce liberalnie po ich umyciu. Upewnij się, że celujesz w grzbiety rąk i pod paznokciami. Możesz również użyć tego domowego środka do dezynfekcji rąk na uchwytach wózków sklepowych. Stosując go w tych miejscach, pomożesz zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków w sklepach spożywczych.

Pierwszym krokiem w tworzeniu środka do dezynfekcji rąk z aloesem jest przecięcie liścia. Za pomocą noża lub łyżki, usuń żel z liścia. Następnie wymieszaj żel aloesowy z odrobiną wody, aż stanie się płynem. Płyn do higieny rąk możesz przechowywać w słoikach lub butelkach z rozpylaczem. Po tym, po prostu wstrząśnij nim i używaj go zawsze, gdy potrzebujesz zdezynfekować swoje ręce.

Możesz również zrobić środek do dezynfekcji rąk z alkoholem zamiast aloesu. Alkohol jest środkiem konserwującym i może być użyty do zrobienia środka odkażającego do rąk. Powinieneś wybrać zawartość alkoholu 60% lub mniej. To sprawi, że sanitizer będzie bardziej lepki i będzie wymagał więcej pocierania, aby usunąć go z rąk. Ale jest to warte dodatkowego wysiłku.

Dodanie olejków eterycznych poprawi właściwości antybakteryjne i antywirusowe twojego środka do dezynfekcji rąk. Możesz dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego, rozmarynu, oregano lub olejku eukaliptusowego. Wszystkie te olejki eteryczne nadadzą mieszance ładny zapach. Możesz również przechowywać mieszaninę w małej butelce. Dla wygody, można również przechowywać sanitizer w lodówce.

Homemade hand sanitizer można dostosować do konkretnej okazji. Możesz wybrać kolory żelu, aby dopasować kolor swojego domu lub ulubione cukierki swoich dzieci. Aloe Vera jest naturalnym antyseptykiem, który jest nawilżający i kojący. Produkt ten jest również idealny na czas epidemii wirusowych. Ten przepis został zaktualizowany, aby odzwierciedlić aktualne trendy rynkowe.

Przy tworzeniu domowego środka do dezynfekcji rąk, pamiętaj, aby umyć ręce przed zastosowaniem żelu. Może być lepki, więc należy dodać wody destylowanej, aby go rozcieńczyć. Możesz zagotować wodę, aby uzyskać wodę destylowaną. Dodaj kilka kostek lodu do swojej mieszaniny. Następnie przelej ją do słoika i pozostaw na maksymalnie 72 godziny, zanim użyjesz jej na swoich rękach. Ten domowej roboty środek do dezynfekcji rąk będzie trwał przez kilka miesięcy. Możesz go przechowywać w torebce lub w samochodzie, aby mieć do niego łatwy dostęp, gdy jesteś w podróży. Nie zapominaj jednak o częstym myciu rąk!

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *