Jak zrobić nalewkę aloesową

Nalewka z aloesu jest produkowana z liści rośliny. Ta lecznicza nalewka może być wykonana w domu i jest świetnym sposobem na wykorzystanie właściwości leczniczych rośliny. W przeciwieństwie do bardziej popularnych nalewek na bazie alkoholu, ten przepis jest nie tylko skuteczny, ale i smaczny. Proporcje aloesu i wina określą ostateczny smak.

Aby zrobić aloesowy środek odkażający do rąk, niewielka ilość aloesu jest mieszana z alkoholem. Możesz użyć robota kuchennego, blendera lub blendera typu bullet, aby zrobić mieszankę. Potrzebujesz alkoholu o wysokim proofie, najlepiej Everclear. Alternatywnie, możesz użyć wódki lub alkoholu zbożowego. Upewnij się, że alkohol jest między 65 a 75% proof.

W przygotowaniu nalewki aloesowej, liść aloesu musi być usunięty z łodygi. Po usunięciu łodygi, liść jest cięty przy białej podstawie, co zapobiega przebiciu skórki. Liście są przetwarzane w zakładach o wysokim stopniu regulacji, aby zapewnić najwyższą jakość produktu końcowego. Proces rozpoczyna się od mycia i płukania liści, co jest podobne do procesu filetowania świeżej ryby. Należy upewnić się, że liście są czyste, ponieważ po kilku godzinach zaczyna tracić swoją potencję.

Liście aloesu są świetnym naturalnym środkiem pobudzającym odporność i mogą być stosowane w leczeniu wielu dolegliwości. Liście aloesu są bogate w olejki eteryczne i antyoksydanty, które pomagają zwalczać infekcje i sprzyjają zdrowej regeneracji tkanek. Nalewka z aloesu jest zwykle mieszana z innymi składnikami, takimi jak miód, olejki eteryczne i alkohol, aby jeszcze bardziej wzmocnić jej właściwości lecznicze. Korzyści z aloesu są liczne i wiele osób przysięga na domowe wersje tego zioła.

Aloe vera może być wydobywany z liści na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, olej aloesowy jest wydobywany z liści przez macerowanie ich w oleju nośnym. Żel aloesowy jest rozpuszczalny w wodzie i będzie oddzielony od olejów nośnych, jeśli nie dodaje się emulgatorów. Wysokiej jakości nalewka aloesowa może być stosowana do sporządzania szamponów DIY i kremów do skóry.

Przy sporządzaniu nalewki aloesowej należy zawsze używać żelu aloesowego z domowej uprawy, a nie surowych liści. O ile nie używasz żelu aloesowego na co dzień, jest mało prawdopodobne, że dostarczy Ci on wystarczającej ilości. Żel aloesowy zawiera polisacharydy, czyli związki roślinne, które tworzą gęsty żel. Polisacharydy mają działanie przeczyszczające.

List aloesu zawiera dwie części: sok z liści i żel. Żel to część, którą najbardziej znasz, natomiast lateks aloesowy to żółty sok w środku. Ten ostatni ma gorzki smak i może być szkodliwy. Ten lateks może być śmiertelny, jeśli jest spożywany przez więcej niż jeden dzień na raz. Jeśli nie jesteś pewien, jak przygotować sok z aloesu, najpierw skonsultuj się z lekarzem. National Library of Medicine ostrzega przed spożywaniem lateksu aloesowego, ponieważ jest on potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia.

Aby zrobić nalewkę z aloesu, musisz mieć roślinę o szerokim zakresie właściwości biologicznych. Jest to roślina przypominająca kaktus o szerokim zakresie aktywności biologicznej. Aby stworzyć nalewkę aloesową, musisz przetworzyć roślinę w taki sposób, aby zachować składniki bioaktywne. Istnieje kilka ogólnych kroków, które należy wykonać podczas tworzenia nalewki aloesowej.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *