Jak zrobić olejek geraniowy

Jeśli szukasz domowego zapachu, być może zastanawiasz się, jak zrobić olejek geraniowy. Istnieje wiele korzyści z tego olejku eterycznego, a nawet może on zapobiegać przeziębieniu lub infekcji gardła. Jego skład chemiczny ma właściwości podobne do antybiotyków i może być stosowany miejscowo do nosa lub gardła. Możesz także nanieść olejek na szmatkę lub papierowy ręcznik, aby rozproszyć go w powietrzu. Istnieją osobiste dyfuzory dostępne dla Ciebie do użytku. Jeśli nie masz czasu na stworzenie własnego olejku geraniowego, możesz zakupić olejek eteryczny w wielu sklepach internetowych.

Inną zaletą olejku geraniowego jest jego zdolność do poprawy wyglądu skóry i włosów. Geranium działa w celu regulacji oleju produkowanego przez skórę, zmniejszając trądzik i suchość. Możesz również użyć olejku geraniowego jako odżywki do włosów, która może sprawić, że Twoje włosy będą bardziej błyszczące i zdrowsze. Możesz również dodać kilka kropli do wody w kąpieli, aby złagodzić suchą skórę i promować ogólny relaks.

Jako zastosowanie miejscowe, olejek eteryczny geranium jest podnoszący na duchu i inspirujący. Pomaga poprawić funkcje poznawcze i zmniejszyć uczucie smutku. Oprócz bycia silnym składnikiem zapachowym, olejek geraniowy ma również wiele zastosowań medycznych. Jest często stosowany w aromaterapii do leczenia wielu problemów zdrowotnych i uważa się, że ma właściwości przeciwbakteryjne, antybakteryjne i przeciwzapalne. Pomaga również ukoić ból gardła i pomaga zwalczać infekcje zatok.

Jeśli chcesz zrobić swój własny olejek geraniowy, możesz zebrać płatki, gdy kwiaty są w połowie otwarte. Następnie, można oczyścić płatki, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia lub owady. Kiedy płatki są już czyste, nadszedł czas, aby wymieszać je z olejem nośnym. Powinieneś użyć bezzapachowego oleju, takiego jak jojoba, aby zapobiec zagłuszeniu zapachu geranium.

Inną wielką zaletą olejku geraniowego są jego silne właściwości przeciwzapalne. Ten olejek eteryczny jest skuteczny w leczeniu prawie każdego stanu kesehatan, od zapalenia stawów do penyakit jantung. Gdy jest stosowany prawidłowo, minyak geranium wykazano, aby złagodzić wiele z tych objawów. Ale jak zrobić to jest trochę bardziej skomplikowane niż to. Kiedy już wiesz jak zrobić olejek geraniowy, będziesz na dobrej drodze do zdrowszego stylu życia.

Innym wielkim plusem olejku geraniowego są jego właściwości antybakteryjne. Stosowany miejscowo na skórę, może złagodzić stan zapalny i zapobiec infekcji. Jest również skuteczny w leczeniu bintik-bintik i luka-bintik, które wszystkie mogą być bolesne lub zakażone. Niezależnie od Twoich preferencji, olejek geraniowy może pomóc Ci złagodzić te warunki w sposób naturalny. Upewnij się, że skonsultujesz się z lekarzem przed użyciem tego produktu na skórze, ponieważ może on spowodować iritasimat.

Jedną z korzyści płynących z olejku geraniowego jest jego aktywność antyoksydacyjna. Ponieważ ma właściwości przeciwzapalne, może zmniejszyć wygląd zmarszczek i pomóc Ci wyglądać młodziej. Pomaga również ujędrnić skórę twarzy i napina wiele wspólnych oznak starzenia. Stosując niewielką ilość olejku geraniowego do swojego toniku do twarzy dwa razy dziennie, będziesz wyglądać i czuć się młodziej w krótkim czasie!

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *