Jak zrobić zapach z płatków róży

Aby zrobić zapach z płatków róży, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Najpierw zbierz płatki. Umieść je w dużym szklanym słoju lub misce z pokrywką. Pojemnik powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić co najmniej 5 filiżanek płynu i być szczelnie zamknięty. Słoik z zakręcaną pokrywką będzie w sam raz. Możesz również użyć drewnianej łyżki do rozbicia płatków. Tłuczek i moździerz spowodują utratę olejków eterycznych zawartych w płatkach róży. Metalowe łyżki, z drugiej strony, mogą wprowadzić metaliczne elementy do Twoich perfum.

Możesz również wysuszyć płatki róż, aby zrobić potpourri. Najpierw zbierz płatki róż, które otworzyły się na całej długości. Płatki powinny łatwo odpadać od łodygi. Usuń płatki z łodygi i rozłóż je na pokrytym papierem lub kartonem talerzu. Po tygodniu możesz zmieszać wysuszone płatki róż z olejem nośnym i cieszyć się kojącym aromatem. Z płatków róż można stworzyć piękne potpourri.

Aby użyć płatków róż jako zapachu, należy użyć organicznych róż. Jeśli zdecydujesz się na użycie suszonych płatków róż, mogą one stracić swój zapach, ale nadal są dobrym sposobem na stworzenie naturalnego zapachu. Innym zastosowaniem płatków róży jest pielęgnacja skóry. Możesz przygotować tonik do twarzy o zapachu róży lub spray antybakteryjny, używając płatków róży i wody różanej. Upewnij się, że róże są uprawiane organicznie.

Możesz również dodać inne składniki do płatków róży, aby uzyskać bardziej aromatyczny zapach. Możesz dodać do mieszanki laski cynamonu, goździki, gałkę muszkatołową i anyż gwiazdkowy. Aby uzyskać jeszcze silniejszy zapach, dodaj suszone kwiaty, takie jak rozmaryn i liście mięty pieprzowej. Płatki róż stanowią wspaniały prezent na urodziny lub rocznicę. Są również niedrogie, co czyni je doskonałym pomysłem na prezent. Raz zrobiony i przechowywany w ciemnej butelce zapach powinien utrzymywać się przez kilka lat.

Jeśli wolisz używać suszonych płatków róż, wysusz je i umieść w słoiku z pokrywką. Dodaj olejek eteryczny, taki jak olejek różany lub lawendowy, i pozwól, aby mieszanina siedziała przez 24 godziny. Następnie możesz użyć jej do stworzenia kojących perfum lub zapachu. To takie proste! To łatwy sposób na zachowanie różanego zapachu. Po użyciu suszonych płatków róż, możesz stworzyć piękne perfumy dla swojego domu.

Jeśli jesteś nowy w perfumach kwiatowych, istnieje kilka podstawowych kroków, które możesz wykonać, aby stworzyć wspaniały kwiatowy zapach. Po pierwsze, musisz zebrać płatki róż. Będziesz potrzebować co najmniej jednej kwarty do jednej trzeciej litra. Możesz również dodać olejki eteryczne, aby wzmocnić zapach. Następnie dodaj około jednego cala wódki i mieszaj je razem przez okres do siedmiu dni. Gdy masz już gotowe perfumy, potrząsaj nimi delikatnie każdego dnia.

Róże są używane do swoich zapachów od wieków. Rdzenni amerykańscy Indianie używali róż do leczenia przeziębień i grypy. Używali też róż jako środka konserwującego. Kwiaty były również wykorzystywane we współczesnych daniach irańskich, w tym w kurczaku z płatkami róż. Zapach róż jest urzekający. Jeśli więc chciałbyś wykorzystać płatki w perfumach, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją. Będziesz zaskoczony, jak łatwo działają i jak wiele radości mogą sprawić!

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *