Jak zrobić świąteczny zapach w domu

Jak zrobić świąteczny zapach w domu

Tworzenie własnego, domowego zapachu świątecznego to świetny sposób na dodanie świątecznego akcentu do domu. Możesz zrobić simmering potpourri lub użyć olejków, aby stworzyć idealny zapach. Możesz również zrobić takie rzeczy jak świece lub pachnące sole. Niektóre olejki do wypróbowania to cynamon, pomarańcza i sosna. Jeśli chciałbyś stworzyć swój własny zapach, możesz wymieszać sześć łyżek stołowych olejku z sześcioma łyżkami stołowymi wody lub wódki.

Inną opcją jest zakup pachnących szyszek sosnowych. Są one stosunkowo niedrogie i mogą być używane rok po roku. Aby uzyskać jeszcze bardziej aromatyczny zapach, możesz również stworzyć domowy spray do pomieszczeń, mieszając oczar wirginijski, wódkę i 40 kropli ulubionego świątecznego olejku eterycznego. Jeśli chcesz uzyskać bardziej subtelny zapach, możesz również użyć pachnących sztucznych ozdób choinkowych.

Inną opcją wykonania świątecznego zapachu jest użycie wodnych naparów. Można je zrobić przy użyciu ziół i przypraw. Użyj słoików ze szkła żaroodpornego i pokrywki. Po schłodzeniu słoiki można ponownie podgrzać, co zapewni długotrwały zapach. Pamiętaj, aby podczas wyjmowania słoików założyć rękawice kuchenne, aby się nie poparzyć.

Inną alternatywą jest zrobienie niestandardowej mieszanki olejków eterycznych i użycie jej w dyfuzorze. Istnieje wiele różnych mieszanek olejków eterycznych i produktów do aromaterapii dostępnych do użytku w dyfuzorze. Można również użyć dyfuzora trzciny, które mogą być stosowane w dowolnym miejscu w domu. Można nawet znaleźć kupon rabatowy dla SEASONS, który pozwoli Ci zaoszczędzić 15% na każdym dyfuzorze.

Domowe saszetki zapachowe mogą być również świetnym sposobem na stworzenie świątecznego zapachu. Możesz umieścić te pachnące saszetki w szufladach, szafach, a nawet wewnątrz poduszek na kanapie. Dodadzą one idealny świąteczny zapach do twojego domu. Możesz je nawet wykonać samodzielnie z materiałów leżących wokół domu. A zapachowe podpałki z wosku to również świetny sposób na stworzenie zapachu, który sprawi, że Twój dom będzie pachniał świętami.

Innym świetnym sposobem na stworzenie świątecznego zapachu jest użycie świeżo ściętej sosny. Świeża cięta sosna ma bardzo przyjemny zapach, który będzie przenikał do pomieszczenia. Możesz również użyć pomanderów, które są pachnącymi kulkami owocowymi, które mogą być zawieszone na choince. One również tworzą wspaniałe centerpieces i wymagają niewiele wysiłku.

Innym sposobem na stworzenie świątecznego zapachu w domu jest dodanie olejków eterycznych. Istnieje wiele wspaniałych świątecznych olejków zapachowych dostępnych, a nawet można znaleźć takie, które naśladują zapach domowych ciasteczek świątecznych. Możesz nawet stworzyć niestandardowe świąteczne potpourri, używając naturalnych składników, takich jak żurawina czy mandarynki.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *