Jak zrobić domowe mydło w kostce

Ten artykuł nauczy Cię jak zrobić własne mydło w kostce. Ten przepis jest idealny dla mężczyzn, ponieważ jest to idealna mieszanka zapachu i składników nawilżających. Dodatkowo, jego przygotowanie zajmuje tylko pięć minut. Więc, dlaczego czekać? Zacznij robić swoje własne mydło w kostce już dziś! Wszyscy mieliśmy kostki mydła w naszych szafkach lub na naszym blacie kuchennym. Możesz również dać te prezenty przyjaciołom i rodzinie jako sposób na pokazanie im, że ci zależy.

Aby zrobić domowe mydło w kostce, musisz kupić termometr, blender zanurzeniowy, pojemniki do mieszania (najlepiej wykonane ze stali nierdzewnej lub wytrzymałego plastiku) i formę do mydła. Możesz użyć form drewnianych lub silikonowych. Jeśli planujesz użyć papieru do zamrażania, pamiętaj, aby umieścić go między formą a bazą mydła. Upewnij się, że forma do mydła nie nagrzewa się i nie wysycha. Możesz użyć silikonowej formy do mydła, która nie wymaga papieru zamrażarki.

Po roztopieniu wosku możesz dodać inne składniki, takie jak środki złuszczające i zapachowe. Możesz również dodać kolor lub mikę do swojego mydła. Możesz również dodać brokat lub inne ozdoby. To mydło jest idealne zarówno dla dzieci, jak i początkujących, więc proces będzie prosty dla każdego. Tylko pamiętaj, aby nosić rękawice ochronne podczas pracy z ługiem. Możesz kupić materiały i przepisy online z renomowanych stron internetowych. Jeśli chcesz stworzyć własne mydła, przeczytaj ten artykuł i zacznij już dziś!

Po wymieszaniu składników razem, powinieneś zostawić mieszaninę w formie na jeden do dwóch dni. Po jednym lub dwóch dniach, mydło powinno być wystarczająco twarde, aby można było je kroić. Kiedy już skończysz, umieść mydło na papierze woskowym lub pergaminowym i pozwól mu stwardnieć przez około cztery tygodnie. Możesz zrobić mydło z różnymi składnikami, takimi jak masło i olej kakaowy oraz niewielką ilością ługu. Kilka mydlarzy lubi zrobić mydło o grubości od jednego do jedenastu czterech centymetrów i dodać trochę color.

Gdy już roztopisz oleje, możesz dodać wodę z ługiem. Kiedy osiągniesz ślad, mieszanina będzie wyglądać jak cienki majonez. Dodaj inne składniki, takie jak substancje zapachowe lub środki złuszczające. Gdy już wszystko rozpuścisz i dodasz, mieszanina zgęstnieje i będzie przypominać ciasto. W przeciwieństwie do mydła kupionego w sklepie, ręcznie robione mydło zajmuje do czterech lub sześciu tygodni, aby wyleczyć.

Możesz również użyć łoju lub oleju kokosowego, aby zrobić swoje mydło. Wystarczy podgrzać tłuszcz, aż się roztopi, a następnie wlać go do oliwy z oliwek. Ta mieszanina będzie się ochładzać i rozgrzewać, więc upewnij się, że dobrze ją wymieszasz. Następnie dodaj roztwór ługu i mieszaj go przez około pięć minut. Mieszanka powinna osiągnąć śladową konsystencję. Jeśli nie możesz mieszać go przez pięć minut, możesz użyć blendera zanurzeniowego.

Proces tworzenia własnego mydła barowego jest stosunkowo prosty, ale może wydawać się onieśmielający. Na szczęście, istnieje bardzo niewiele narzędzi wymaganych. Proces ten jest podobny do pieczenia chleba, więc upewnij się, że przestrzegasz zasad bezpieczeństwa podczas pracy. Pamiętaj też, aby pracować powoli. Aby uzyskać lepszy uchwyt, weź udział w zajęciach z produkcji mydła. A jeśli jesteś początkującym mydlarzem, rozważ zakup bazy mydlanej typu „melt-and-pour” zamiast tego. Ta baza mydlana została już zmydlona.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *