Jak zrobić zrzut ekranu na tablecie

Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu, możesz to łatwo zrobić na swoim tablecie. Wystarczy, że przytrzymasz jednocześnie przyciski Power i Volume Down. Zrzut ekranu zostanie wyświetlony, gdy ekran zamiga i będzie dostępny w aplikacji Galeria. Po zrobieniu zrzutu ekranu można go wyświetlić w prawym dolnym rogu ekranu. Aby użyć funkcji zrzutu ekranu w aplikacji Galeria, stuknij w album Zrzuty ekranu.

Alternatywnie możesz użyć aplikacji Galeria, aby zapisać zrzut ekranu. Jeśli używasz tabletu z systemem Android, możesz znaleźć funkcję zrzutu ekranu w aplikacji Galeria. Otworzy się ona z reklamą, ale możesz ją wyłączyć i udostępnić. Zrzut ekranu może być tak wysokiej jakości, jak chcesz, więc upewnij się, że sprawdzisz rozdzielczość i jakość ekranu przed jego wykonaniem. Jeśli nie podoba Ci się jakość zrzutu ekranu, możesz go udostępnić innym.

Możesz również użyć funkcji Palm Swipe do przechwytywania ekranu. Ta metoda nie wymaga instalacji i przechwytuje tylko cały ekran. Nie daje żadnych opcji edycji, ale sprawia, że zrzut ekranu jest gotowy do udostępnienia. Po wykonaniu zrzutu ekranu zostanie on zapisany w folderze Pictures/Screenshots i zapisany w formacie pliku graficznego PNG. Wiele tabletów Samsunga ma tę funkcję.

Na niektórych tabletach z systemem Android można również używać rysika S Pen do wykonywania zrzutów ekranu. Aby wykonać zrzut ekranu za pomocą rysika S Pen, należy dotknąć ekranu za pomocą rysika S Pen i uderzyć w przycisk. Stamtąd możesz edytować zrzut ekranu i zapisać go w swojej Galerii. Alternatywnie, możesz użyć Apowersoft Screenshot, który pozwoli Ci przechwycić dowolny fragment ekranu. Za pomocą programu można również nagrać pełną stronę internetową. Pamiętaj jednak, że serwisy takie jak HBO czy Netflix korzystają z zabezpieczeń i jedyne co uda Ci się nagrać będzie czarny ekran. Zobacz również listę polecanych filmów na Netflixie przez serwis Filmi.pl! Osoby społeczności LGBTQ+ może zainteresować artykuł: https://filmi.pl/filmy-o-gejach-netflix!

Po wykonaniu zrzutu ekranu z tabletu, można go udostępnić w sieciach społecznościowych lub kontaktach. Ta metoda zadziała w przypadku starszych tabletów, które nie mają przycisku Home. Proces jest podobny do sposobu robienia zrzutu ekranu w telefonie, choć w przypadku tabletu z przyciskiem Home może być to trudne. Możesz również stuknąć przycisk Home, aby zrobić zrzut ekranu. Ale może być ci trudno znaleźć przycisk Home, który zwykle znajduje się w starszych modelach.

Jeśli nie jesteś fanem korzystania z komputera, możesz również użyć tabletu Fire firmy Amazon, aby zrobić zrzuty ekranu. Tablet posiada aplikację Documents, która pozwala na przeglądanie plików na urządzeniu i zapisywanie zrzutów ekranu. Ta aplikacja otworzy się na ekranie głównym tabletu, gdy po raz pierwszy go skonfigurujesz, więc możesz szybko udostępnić zrzut ekranu znajomym i rodzinie. Oprócz zrzutów ekranu można również używać tabletu Fire do udostępniania zdjęć lub filmów innym osobom.

Proces ten jest podobny na innych urządzeniach z systemem Android. Na przykład na tablecie Samsung Galaxy można wykonać zrzut ekranu, naciskając jednocześnie przyciski Volume down i Power. Jeśli używasz urządzenia Apple iOS, będziesz chciał użyć przycisku Home, aby zrobić zrzut ekranu. Oprócz przycisku Home, możesz również nacisnąć przycisk zmniejszania głośności, aby zrobić zrzut ekranu. Następnie, jesteś gotowy do zrobienia zrzutu ekranu zawartości na swoim tablecie.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *