Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie HP z systemem Windows 10

Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie HP z systemem Windows 10

Aby zrobić zrzut ekranu, kliknij przycisk Start. Następnie wybierz „Snipping Tool”. Kliknij „Save Snip”, aby zapisać zrzut ekranu na komputerze. Możesz również skopiować i wkleić zrzut ekranu do programu do edycji obrazu. Aby wkleić zrzut ekranu, naciśnij klawisz Ctrl i V lub kliknij ikonę „Wklej” na pasku narzędzi.

Laptopy HP z systemem Windows 10 są wyposażone w klawisz Print Screen, który znajduje się na klawiaturze. Naciskając ten klawisz, można wykonać zrzut ekranu dowolnego okna lub jego części. Następnie wklej go do programu do edycji obrazów, aby użyć go jako obrazu.

Aby wykonać zrzut ekranu, naciśnij na klawiaturze klawisz Alt. Zazwyczaj znajduje się on na dole klawiatury, po obu stronach klawisza spacji. Po wciśnięciu klawisza Alt, Windows wykona zrzut ekranu bieżącego okna lub części ekranu. Zrzut ekranu można następnie wkleić do innej aplikacji lub wkleić go do Internetu. Możesz również wykonać zrzut ekranu określonego regionu na ekranie, co spowoduje pokazanie tylko jego części.

Zrzut ekranu może być bardzo pomocny, gdy chcesz zapamiętać, nad czym pracujesz, lub gdy chcesz się tym podzielić z przyjacielem lub współpracownikiem. Może być również używany w klasie, aby pomóc dzieciom nauczyć się nowej lekcji. Zrzuty ekranu można również dostosować za pomocą różnych kolorowych markerów, zakreślaczy i przycinania.

Jeśli nie chcesz robić zrzutu całego ekranu, możesz również zapisać go do schowka, naciskając klawisz Print Screen. Taki zrzut ekranu może być zapisany w formacie JPG lub PNG. Zrzut ekranu można również skopiować do innej aplikacji, wklejając go do programu do edycji obrazu.

Inną możliwością wykonania zrzutów ekranu jest użycie narzędzia Snipping Tool. Spowoduje to otwarcie zrzutu ekranu w nowym oknie, które zawiera narzędzia do tworzenia notatek i podkreśleń. Możesz również skopiować zrzut ekranu do innego programu, naciskając klawisz „PrtScn”. Po skopiowaniu zrzutu ekranu do schowka, możesz go wkleić naciskając klawisze Ctrl+V lub klikając prawym przyciskiem myszy na zrzut ekranu i wybierając „Wklej”. Spowoduje to wklejenie zrzutu ekranu do aplikacji.

Możesz również udostępnić zrzut ekranu innym użytkownikom, korzystając z narzędzia online. Dropbox, Google Drive i Icedrive to dobre opcje, jeśli chcesz udostępnić zrzut ekranu innym osobom. Usługi te pozwalają również na edycję zrzutów ekranu. Nie powinieneś jednak przesyłać zrzutów ekranu na swoim komputerze, chyba że jesteś pewien, że jesteś zadowolony z wyników.

Zrzut ekranu to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwala na przechwycenie ekranu komputera. Korzystanie ze zrzutu ekranu pozwala zachować ważne obrazy lub dokumenty. Można również udostępniać zrzuty ekranu współpracownikom lub podczas czatów wideo. Zrzut ekranu służy również jako świadectwo tego, co widzisz.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *