Jak zrobić zrzut ekranu w Huawei P30 Lite

Jak zrobić zrzut ekranu w Huawei P30 Lite

Huawei P30 lite jest wyposażony w funkcję zwaną zrzutem ekranu, która pozwala użytkownikom przechwytywać obrazy i udostępniać je innym osobom. Ta funkcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników i może być używana podczas oglądania filmów, rozmowy ze znajomym, a nawet korzystania z komunikatora. Aby wykonać zrzut ekranu, należy jednocześnie przytrzymać klawisze zmniejszania głośności i zasilania. Zrzut ekranu pojawi się w galerii zrzutów ekranu, a Ty możesz go edytować lub przyciąć, aby wyglądał tak, jak chcesz.

Aby wykonać zrzut ekranu w Huawei P30 lite, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski zasilania i głośności, aż usłyszysz dźwięk przypominający migawkę. Zrzut ekranu zostanie zapisany na karcie pamięci telefonu. Możesz również uzyskać dostęp do tego pliku z aplikacji Pliki.

Inną opcją jest wykonanie zrzutu ekranu za pomocą aparatu selfie. Opcję tę można znaleźć w menu „standby” HUAWEI P30 Lite. Po otwarciu menu wystarczy przesunąć ekran w dół, aż zobaczysz trzy małe kropki. Po tym, możesz wybrać inną lokalizację zrzutu ekranu.

Pierwszym krokiem do zrobienia zrzutu ekranu na Huawei P30 Lite jest znalezienie zrzutu ekranu, który chcesz uchwycić. Większość zrzutów ekranu jest zapisywana w pasku powiadomień i można się do nich dostać, przytrzymując przyciski zasilania i głośności. Możesz również przesunąć palcem po ekranie, aby zrobić zrzut ekranu obrazu.

Inną opcją jest przechwytywanie przewijanego zrzutu ekranu. Ta opcja pozwoli Ci przechwycić zrzut ekranu całej strony, co jest świetne do przechwycenia długiego how-to lub strony internetowej. Aby przechwycić przewijany zrzut ekranu, możesz użyć przycisków zasilania i głośności lub nacisnąć ikonę przewijania.

Możesz również zrobić zrzut ekranu pojedynczej strony lub tylko części strony internetowej. Taki zrzut ekranu można później edytować. Używając tej metody, możesz uchwycić pojedynczy fragment informacji i podzielić się nim z innymi. Po zrobieniu zrzutu ekranu możesz go zapisać w swojej galerii, aby udostępnić go innym. Alternatywnie możesz go usunąć lub wysłać do osoby, z którą chcesz się nim podzielić.

Do robienia zrzutów ekranu możesz również użyć asystenta głosowego. Możesz go aktywować, mówiąc „Hej Celia” w panelu szybkich ustawień. To uruchomi funkcję zrzutu ekranu. Po wykonaniu zrzutu ekranu możesz przejść do innych czynności lub wrócić do poprzedniego ekranu.

Oprócz przycisku zrzutu ekranu, możesz również wykonać zrzut ekranu za pomocą palca. Zadziała do tego klawisz zasilania i klawisze zmniejszania głośności. Huawei dodał również do swojej skórki EMUI funkcję gestów. Aby aktywować gesty, przejdź do ustawień swojego Huawei P30 lite. Przejdź do zakładki Inteligentne wspomaganie, Sterowanie ruchem i wybierz funkcję zrzutu ekranu. Tam znajdziesz kategorię o nazwie Knuckle Gestures. Możesz użyć knykci do dwukrotnego puknięcia w ekran, aby uchwycić obraz.

Innym sposobem na zrobienie zrzutu ekranu na Huawei P30 lite jest stuknięcie w pasek powiadomień. Otworzy to skrót do zrzutu ekranu, który jest parą nożyczek w pudełku. Korzystanie z tej funkcji to szybki i wygodny sposób na przechwycenie zrzutu ekranu.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *