Jak zrobić pranie w pralce

Być może zastanawiasz się: „Jak zrobić pranie w pralce?”. W końcu nie chcesz przecież wkładać ubrań do suszarki, prawda? A może zawór od pralki nie jest jeszcze podłączony? Sprawdź, jak go podpiąć na stronie: https://magazynremont.pl/zawor-do-pralki. Istnieje kilka wskazówek, jak robić pranie, które pomogą Ci uniknąć najgorszych błędów w praniu. Oto kilka wskazówek:

Nie przeładowuj swojej pralki. Zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby dowiedzieć się, ile prania może obsłużyć Twoja pralka. Zazwyczaj górna ładowarka powinna pomieścić 12 funtów prania, podczas gdy bardzo duże ładowacze czołowe powinny być w stanie obsłużyć do 20 funtów prania. Jeden brudny ręcznik kąpielowy waży jeden funt, podczas gdy koszulka XL waży około pół funta. Eksperci polecają eyeballing twój pralniany ładunek upewniać się everything rozprowadza równo.

Pralnie są poręczne, ale no są foolproof. Jeśli nie wiesz, jak obsługiwać je poprawnie, możesz skończyć rujnując swoje ubrania. Kilka błędów, których powinieneś unikać to przeładowanie pralki, użycie zbyt dużej ilości detergentu i użycie zbyt małej ilości detergentu. Dowiedz się o tych wspólnych błędach, a będziesz na swojej drodze do czystego ładunku prania w krótkim czasie.

Pierwszy, posortuj swoje ubrania według kolorów. Podstawową metodą jest oddzielenie ciemnych od jasnych, a ciemne prać osobno. To samo dotyczy białych. Ciemne, jak czernie i szarości, powinny być prane oddzielnie. Z kolei jasne to biel, jasny błękit i kolory pastelowe, takie jak lawenda. Wreszcie, nie zapomnij o ciemnym dżinsie, który może krwawić kolorem i nie powinien być prany z jaśniejszymi kolorami.

Po określeniu ilości ubrań, dodaj detergent i wybielacz. W zależności od wielkości ładunku, dodaj detergent i wymieszaj go w wodzie. Gdy detergent się rozpuści, dodaj ubrania. Upewnij się, że pokrywa pralki jest wypełniona w około 3/4, tak aby ubrania mogły być wymieszane. Zrób swoje pranie! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Następnie usiądź i obserwuj, jak twoje ubrania dry.

Inna wskazówka to oddzielenie tkanin. Oddziel lekkie przedmioty od ciężkich tkanin. Lekkie artykuły powinny być wieszane lub suszone na linii. Należy również oddzielić delikatesy od cięższych przedmiotów. Jasne kolory i pastelowe odcienie powinny być oddzielne. Należy również sprawdzić etykiety odzieży, aby zobaczyć, jaka temperatura jest najlepsza do mycia i płukania ich. Jeżeli ty no masz pralnianą linię, próbujesz wieszać je outside jeżeli ewentualny.

Inna końcówka pamiętać gdy myjący colored odziewa w pralni jest dodawać połówkę detergent polecający dla domycia. Dodanie pół lub jedna filiżanka białego octu do wody do mycia może pomóc ustawić kolor i usunąć pozostałości detergentu. Pamiętaj, że powinieneś myć kolorowe ręczniki co najmniej co trzy do czterech dni, aby uniknąć odbarwień. Należy również trzymać kolorowe ręczniki z dala od myjki, gdy nie są potrzebne.

Przed rozpoczęciem prania, wstępnie potraktuj ubrania, aby usunąć plamy. Przed praniem, użyj detergentu do prania lub odplamiacza, aby potraktować plamy. Jeśli masz plamy, namocz je w zimnej wodzie przez około 30 minut. Następnie wypierz je w pralce korzystając z opcji namaczania. Możesz również wybrać ustawienie heavy-duty, jeśli Twoje ubrania są szczególnie brudne.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *