Jak szybciej wysuszyć pranie?

Powszechność, jak i zaawansowane technologie w przypadku sprzętów gospodarstwa domowego sprawiły, że we współczesnych czasach naprawdę trudno wyobrazić sobie, jak miałby wyglądać nasz świat bez nich. Nie ulega wątpliwości, że wykonywanie wielu oczywistych czynności byłoby w stanie przysporzyć nam wiele trudności i stać się bardzo czasochłonnymi. W końcu czy jesteś sobie w stanie wyobrazić, aby pranie z całego tygodnia prać ręcznie? Mimo tak dużego rozwoju technologicznego i łatwej dostępności sprzętu, wiele czynności pozostaje dla nas w dalszym ciągu problematycznych. Jedną z nich jest suszenie prania. Choć niezbędna, dla wielu osób czynność ta jest bardzo czasochłonna i nie należy do najprzyjemniejszych. Jak w takim razie szybciej wysuszyć pranie? Poznaj nasze sposoby. 

Sposoby na szybkie suszenie prania 

Suszenie prania to niestety często dość żmudny i czasochłonny proces. Niestety jest on niezbędny, dlatego większość z nas po prostu zaciska zęby i rozkłada pranie na suszarce. Tradycyjna suszarka na pranie/bieliznę to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Czy mamy jednak pewność, że pranie rzeczywiście wyschnie szybko? Bardzo dużo zależy od tego, z jaką temperaturą otoczenia mamy aktualnie do czynienia. Stąd większość osób, które projektują swoje domy, rozmieszczenie pralni planuje od strony południowej. Dzięki temu możemy liczyć na to, że w słoneczne dni do pomieszczenia będzie wpadać więcej słońca, a panująca tam temperatura będzie wyższa, co może wpłynąć na szybkość prania. 

Niestety nie każdy może skorzystać z takiego rozwiązania, szczególnie jeśli mamy na myśli mniejsze mieszkanie. W takiej sytuacji rozkładamy suszarkę tam, gdzie mamy najwięcej wolnego miejsca bez obaw o to, że trudniej będzie nam przemieszczać się po pomieszczeniu. 

Suszenie prania na zewnątrz 

Suszenie prania na dworze to dla wielu osób najlepsza alternatywa. Dla przykładu nasze babcie bardzo często suszyły pranie na zewnątrz, niezależnie od pory roku czy panujących tam warunków. Czy obecnie jest to równie dobre rozwiązanie?  

Wiele osób rozwiesza pranie na balkonie lub w ogrodzie wiosną lub latem, kiedy panuje słoneczna pogoda. Rzeczywiście słońce i lekki powiew wiatru są stanie sprawić, że nasza odzież, a także pościel wyschnie znacznie szybciej niż rozwieszona na suszarce w domu. Wiele osób nie zwraca jednak uwagi na to, że suszone w ten sposób tkaniny mogą znacznie stracić na jakości. Promieniowanie słoneczne jest w stanie sprawić, że tkaniny (szczególnie te delikatne i kolorowe) z czasem zaczną blaknąć. Mogą też stać się bardziej podatne na uszkodzenia. Dlatego jeśli bardzo zależy Ci na suszeniu prania na zewnątrz, wybierz takie materiały, które nie ulegną uszkodzeniu. 

Susząc pranie na zewnątrz, należy zwracać także uwagę na aktualne warunki atmosferyczne oraz porę roku. Szczególnie problematyczna jest w tej sytuacji zima. Oczywiście to nie ujemne temperatury są największym problemem, choć one także mogą wpływać niekorzystnie na wymagające tkaniny. Panująca w powietrzu wilgoć i obecne zanieczyszczenia mogą bez przeszkód wniknąć do włókien ubrań. Co więcej, niska temperatura w połączeniu z wilgocią znacznie wydłuża czas schnięcia odzieży. W ten sposób Twoje ubrania także mogą nieprzyjemnie pachnieć po wyschnięciu. 

Pralko-suszarka – szybki sposób na suche pranie 

Czy istnieje sposób na to, by pranie schło szybciej bez obaw o jego uszkodzenie? Takim rozwiązaniem, które nie wymaga od nas kompromisu, jest pralko-suszarka. To korzystny wybór pod wieloma względami, a jednym z nich jest duża oszczędność miejsca. Coraz więcej osób przekonuje się do suszarek bębnowych, dlatego oprócz pralki posiada zamontowaną suszarkę.  

Należy jednak być świadomym tego, że osobna pralka i suszarka nie zawsze są rozwiązaniem dla każdego. Jeśli nie posiadasz odpowiednio dużej łazienki, osobnego pomieszczenia na pralnię lub garderobę, znalezienie odpowiedniej ilości przestrzeni dla osobnej suszarki może stać się wyzwaniem. Właśnie w takiej sytuacji warto rozważyć zakup nowoczesnego urządzenia, jakim jest urządzenie 2w1, czyli pralko-suszarka Electrolux. Dlaczego jest to dobry wybór? 

Przede wszystkim odpowiedniej jakości pralko-suszarka w należyty sposób zadba o Twoje najdelikatniejsze tkaniny. Niektóre osoby w dalszym ciągu z dozą nieufności podchodzą do takich rozwiązań technologicznych. Niezmiennie można usłyszeć opinie, że suszarka niszczy odzież. Jak zatem jest w rzeczywistości? Pralko-suszarki Electrolux to urządzenia wyposażone w programy, które umożliwiają bezpieczne suszenie różnych rodzajów odzieży. Zarówno tej wykonanej z jedwabiu, wełny czy wodoodpornej i outdoorowej.  

Pralko-suszarka to nie tylko dobry sposób na szybkie wysuszenie ubrań. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić zużycie energii elektrycznej i wody w każdym cyklu prania. Niektórzy uważają, że suszarki pobierają bardzo dużo prądu i korzystanie z nich jest po prostu nieopłacalne. Pralko-suszarki Electrolux, np. dzięki programowi SensiCare, automatycznie dostosowują parametry cyklu do rodzaju pranej odzieży. Dzięki temu zapobiegają zbyt długiemu praniu, które nie jest korzystne dla ubrań, jak i nadmiernemu zużyciu wody.   

Inne sposoby na szybkie suszenie odzieży 

Szukasz szybkich sposobów na wysuszenie ubrań, jednak nie jesteś przekonany do zakupu suszarki lub pralko-suszarki? Istnieją co prawda inne sposoby na szybkie wyschnięcie ubrań, jednak nie zawsze mogą okazać się one dla nas równie opłacalne. Jednym z nich jest suszenie ubrań w pralce. Na czym polega? Aby usunąć z odzieży nadmiar wilgoci, nie rozwieszaj ich od razu po wyjęciu z pralki. Zamiast tego umieść w bębnie suchy ręcznik, a następnie nastaw wirowanie pralki na duże obroty. W ten sposób ręcznik wchłonie nadmiar wilgoci, jednak nie zawsze ma to miejsce za pierwszym razem. To oznacza, że być może będziesz musiał powtórzyć cykl, co będzie mieć niekorzystny wpływ na Twoje rachunki za prąd. 

Niektórzy jako szybki sposób na wysuszenie ubrań proponują skorzystanie z suszarki do włosów lub piekarnika. Umieszczenie ubrań w wysokiej temperaturze rzeczywiście pozbawi je nadmiaru wilgoci, jednak może spowodować ich skurczenie lub uszkodzenie (niektóre z ubrań mogą posiadać guziki lub metalowe elementy).  Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *