Jak wykonać potwierdzenie przelewu bankowego

Możesz uzyskać potwierdzenie przelewu bankowego, sprawdzając szczegóły swojego konta. Numer transakcji można znaleźć na stronie potwierdzenia. Jest to niezbędne, jeśli musisz później odwołać się do konkretnego przelewu. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoja transakcja będzie bardziej bezpieczna. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wykonać potwierdzenie przelewu bankowego, przeczytaj poniższy artykuł. Po potwierdzeniu przelewu bankowego, możesz przystąpić do opłacenia zamówienia.

Możesz określić kursy walut, które zostaną użyte do wykonania przelewu. Ponadto, możesz wskazać termin odbioru pieniędzy. W niektórych przypadkach kursy walut mogą być aktualizowane przed chęcią odebrania pieniędzy. Jeśli nie masz pewności, kiedy nastąpi transfer pieniędzy, możesz zaznaczyć pole przyszłej daty. Alternatywnie możesz pozostawić je puste. Po zaznaczeniu wszystkich pól, będziesz musiał poczekać kilka minut na nadejście e-maila potwierdzającego.

Przy dokonywaniu przelewu przychodzącego lub wychodzącego, zleceniodawca i beneficjent powinni się zgadzać. Gdy rachunek płatnika jest taki sam jak rachunek beneficjenta, system domyślnie wybierze rachunek nostro. Beneficjentem może być bank lub klient. Potwierdzenie transakcji będzie miało numer konta beneficjenta, więc pamiętaj, aby sprawdzić, czy jest to właściwy odbiorca.

Nazwa odbiorcy i numer konta to dane niezbędne do wykonania przelewu bankowego. Wysyłając pieniądze online, upewnij się, że masz przygotowane pełne imię i nazwisko osoby oraz numer konta. Do wykonania przelewu będziesz potrzebował danych kontaktowych odbiorcy oraz numeru konta na rynku pieniężnym. Następnie wystarczy wpisać kwotę pieniędzy do wysłania i poczekać na e-mail potwierdzający. Jeśli odbiorca nie posiada konta bankowego, należy skorzystać z konta rynku pieniężnego.

W komunikacie MT 103+ możesz wpisać nazwę i adres klienta. Informacje te pojawią się w polu 50. Możesz również wprowadzić BIC lub IBAN klienta. Pole 50 automatycznie wypełni te dane za Ciebie. Po wprowadzeniu nazwy i adresu klienta, bank pobierze rachunek debetowy i domyślnie wprowadzi go do pierwszej linii Klienta zlecającego. Następnie kliknij przycisk „Potwierdź”.

Jeśli wykonujesz przelew w walucie obcej, będziesz musiał również wprowadzić kurs wymiany, który chcesz zastosować do transakcji. Jeśli korzystasz z usługi ICCF, zobaczysz popup wskazujący datę spotu walutowego. Jeśli używasz innej waluty, wprowadź datę kasową w tabeli utrzymania definicji waluty w usłudze ICCF. Po wprowadzeniu spot date system wygeneruje komunikat w tym dniu.

Inna wskazówka to potwierdzenie szczegółów przed wykonaniem przelewu bankowego. Płatność zostanie przetworzona i opuści Twoje konto natychmiast, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć należną kwotę. Aby uniknąć opłat za nieudane przelewy, należy zawsze sprawdzić dane konta osoby, na które dokonujemy płatności. Dodatkowo, jeśli często dokonujesz płatności, powinieneś rozważyć ustanowienie polecenia zapłaty lub zlecenia stałego, aby mieć pewność, że płatności są dokonywane na czas i dokładnie.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *