Jak zrobić instrument strunowy

Podstawowym elementem każdego instrumentu strunowego jest wibracja, a sposób, w jaki struny wibrują, jest ważny dla dźwięku, jaki wydają. Struny wibrują na różne sposoby, takie jak skubanie, uderzanie i smyczkowanie. Pojedyncza struna naciągnięta mocno dawałaby słaby dźwięk. Dlatego też, aby uzyskać mocny dźwięk, potrzebny jest rezonator. Kształt rezonatora zależy od wartości symbolicznej instrumentu i dźwięku, jaki dana kultura chce stworzyć.

Najczęstszym instrumentem strunowym jest lutnia, która należy do rodziny instrumentów z zamkniętą komorą dźwiękową, szyjką i krzyżującymi się na niej strunami. Palce gracza muszą być w stanie manipulować długością i napięciem każdej struny, aby wytworzyć różne dźwięki. Ogólnie rzecz biorąc, instrumenty strunowe mają co najmniej trzy struny, a niektóre instrumenty mają ich więcej. Płyta rezonansowa, która jest najważniejszą częścią instrumentu smyczkowego, jest wykonana z wielu kawałków drewna. Płyta dźwiękowa jest starannie strugana z zachowaniem ścisłej tolerancji, tak aby była wolna od wszelkich niedoskonałości i pęknięć.

Dźwięk instrumentu smyczkowego zależy od tego, jak dobrze jest on nastrojony. Częstotliwość podstawowa instrumentu strunowego jest znana jako częstotliwość fundamentalna. Instrumenty z podstrunnicą grają poprzez regulację drgającej części strun. Należy pamiętać, że prawdziwe struny mają skończoną krzywiznę przy nakrętce i mostku. Struny dwa razy dłuższe dają o połowę mniejszy dźwięk. Ogólnie rzecz biorąc, dłuższa struna produkuje bardziej żywy dźwięk, a krótsza struna produkuje słabszy.

Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na pełnowymiarowy instrument, rozważ budowę małego. W zależności od tego, ile masz czasu, możesz stworzyć 20-centymetrową harfę z zaledwie kilku przedmiotów domowych. Ostatecznie, ten projekt DIY jest sztuką i zabawą dla młodych muzyków. Możesz nawet spróbować stworzyć instrument zainspirowany przez swojego ulubionego muzyka. W końcu instrument strunowy DIY jest ostatecznym prezentem dla siebie.

Jak nauczysz się grać na instrumencie strunowym, zrozumiesz, jak go dostroić. Pianino, harfa i gitara mają różne metody strojenia. Skrzypce i ukulele używają skubania do wytwarzania różnych nut. Aby nauczyć się jak wydawać dźwięki skubania, naciskasz strunę na metalowy frett. Naciskanie struny na fretkę skraca część wibrującą i wytwarza inną nutę.

Dla łatwego, niedrogiego sposobu nauki gry na instrumencie strunowym, możesz stworzyć gitarę z gumek. Puste pudełko po butach i kilka gumek może stworzyć wspaniały dźwięk! Jako bonus, może to być świetne narzędzie nauczania dla początkujących. To proste rzemiosło pozwala dzieciom nauczyć się grać na instrumencie bez profesjonalnej pomocy. Jeśli jednak chcesz być bardziej zaawansowany, możesz spróbować zbudować bardziej rozbudowany instrument.

Uczenie się gry na instrumencie oznacza poznanie akustyki jego komory dźwiękowej i materiałów, z których jest wykonany. W świecie starożytnym ważne były instrumenty strunowe. Dziś jednak tylko nieliczne grupy ludzi nadal grają na tym instrumencie. To sprawia, że historia instrumentu jest w dużej mierze nieznana. W rezultacie historia instrumentów smyczkowych niemal wydaje się poprzedzać dokumentację pisemną. Ogólnie rzecz biorąc, większość „wczesnych” instrumentów pochodzi ze starożytnych kultur Azji Wschodniej i Południowej. Historia tych instrumentów opiera się jednak raczej na źródłach ikonograficznych niż na zachowanych okazach.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *