Jak działają pożyczki na dowód i czy są bezpieczne?

Kobieta zaciągnęła pożyczkę długoterminową na dowód online

Pożyczki na dowód są interesującą opcją dla wszystkich osób, które chcą w szybki, prosty i bezproblemowy sposób uzyskać na teraz dodatkowy zastrzyk gotówki. Czy jednak jest to bezpieczne? W jaki sposób działają pożyczki na dowód? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w tym artykule.

Jak działają pożyczki na dowód?

Pożyczki na dowód działają w podobny sposób jak normalne pożyczki, chociaż istnieje kilka czynników, które je od siebie różnią. Przede wszystkim pożyczki na dowód udzielane są na krótszy okres czasu. Instytucje pozabankowe często stosują taką metodę, że dla osób, które po raz pierwszy biorą u nich pożyczkę, oferują je bezpłatnie, co w praktyce oznacza tyle, że klient, który zaciągnie taką pożyczkę na dany okres, spłacając ją terminowo, odda taką samą kwotę, jaką pożyczył. Dotyczy to tych pożyczek, które są udzielane na okres 61 dni. Osoby, którym jednak nie uda się oddać w terminie pełnej kwoty pożyczki, będą musiały pogodzić się z naliczeniem dodatkowych odsetek. Kwoty odsetek są zależne od firmy pożyczkowej, a także od tego, na jaki okres czasu zamierzamy wziąć pożyczkę. Im dłuższy jest ten okres, tym większe odsetki trzeba zapłacić. Działa to zatem na podobnej zasadzie, co normalne pożyczki.

Jak wygląda proces zaciągnięcia pożyczki na dowód?

Tym, co jednak wyraźnie wyróżnia pożyczki długoterminowe od tych zwykłych, jest bardzo łatwy proces zaciągnięcia takiej pożyczki, ograniczający liczbę formalności do minimum. Należy jedynie wejść na stronę internetową wybranego przez nas pożyczkodawcy, oferującego pożyczki na dowód, wypełnić umowę oraz dokonać przelewu weryfikacyjnego na kwotę zazwyczaj 1 zł. Pożyczkodawca po otrzymaniu umowy przejrzy nasze dane i zdecyduje, czy warto udzielić nam pożyczki. Przede wszystkim skupi się na tym, czy jesteśmy wypłacalni i czy nasze nazwisko nie figuruje w rejestrach baz dłużników np. BIK. Po pozytywnej weryfikacji, środki pieniężne powinny pojawić się na naszym koncie bankowym w ciągu 24 godzin. Zazwyczaj pojawiają się już w ciągu 15 minut. Natomiast w przypadku negatywnej weryfikacji, nie ma możliwości, aby instytucje pozabankowe udzieliły nam pożyczki na dowód. Nie mają one bowiem pewności, że będziemy w stanie je spłacić.

Czy pożyczki na dowód są bezpieczne?

Część osób wciąż nie jest przekonana do pożyczek na dowód, a swoje obawy argumentują tym, że nie ufają do końca instytucjom pozabankowym, które zajmują się udzielaniem takich pożyczek. Czy jednak ich obawy są słuszne? Absolutnie nie. Nie istnieją żadne czynniki, które mogłyby być powodem obawy przed korzystaniem z oferty instytucji pozabankowych. Zaciągając pożyczkę przez internet na stronie internetowej pożyczkodawcy, warto natomiast zwrócić uwagę, czy dana firma udostępnia swoje dane. Jeśli tak jest, to oznacza, że taka firma jest w 100% bezpieczna i profesjonalna. Jedną z takich bezpiecznych opcji jest pożyczka na dowód w NetCredit. Nie powinniśmy mieć również obaw o to, że takie firmy będą podawały fałszywe informacje na temat oprocentowania, wskaźnika RRSO czy też dodatkowych opłat, które wiążą się z zaciągnięciem takiej pożyczki. Instytucje pozabankowe mają bowiem obowiązek podawania informacji, które są prawdziwe i rzetelne.Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *