Medale okolicznościowe – z jakiej okazji mogą być wręczane?

medale na zamówienie zrealizowane przez MCC Medale

Medale okolicznościowe cieszą się ogromną popularnością już od setek lat, choć pierwotnie wręczano je głównie żołnierzom czy osobom zasłużonym dla narodu. Dziś mogą natomiast stanowić nagrodę dla znacznie szerszego grona. Przy jakich okazjach można wręczać medale okolicznościowe?

Krótka historia medali, czyli od czego się zaczęło?

Medale okolicznościowe nie są nagrodą, którą poznał dopiero XXI wiek, choć nie ulega wątpliwości, że to właśnie teraz zaczęły cieszyć się niezwykłą popularnością. Niegdyś wręczano jest wyłącznie osobom zasłużonym, na przykład jako odznakę za służbę wojskową na rzecz ojczyzny. Czasami honorowano nimi ludzi nauki, odkrywców czy władców, działających w imieniu całego narodu. W dawnych czasach medale zawsze były unikatowe, wykonywane wyłącznie na konkretną okazję dla wskazanej osoby. Nie istniało wtedy pojęcie produkcji masowej, z którym obecnie bardzo często mamy do czynienia.

medale na zamówienie

Z jakich okazji możemy wręczać medale okolicznościowe?

Historia pokazuje, że medale okolicznościowe były na tyle podniosłą nagrodą, że nie każdy mógł je otrzymać. Wręcz przeciwnie, gdyż dedykowane były wyłącznie zasłużonym osobom. Dziś jednak tego typu nagroda stała się znacznie bardziej powszechna, dzięki czemu możemy zamówić medale odlewane na niemal każdą okazję. Najczęściej honoruje się nimi:

  • sportowców,
  • osoby ze środowiska naukowego,
  • wieloletnich pracowników,
  • osoby odchodzące na emeryturę,
  • uczniów ze szczególnymi osiągnięciami,
  • małżonków z wieloletnim stażem.

Niemniej jednak nie ma przeciwwskazań, aby wręczać medale także przy innych okazjach. Obecnie zamawiają je zarówno właściciele prywatnych firm, jak i instytucje państwowe,  a nawet osoby prywatne. Czasami wręczyć medal swoim rodzicom decydują się państwo młodzi w dniu ślubu, w innych przypadkach przedsiębiorcy chcą nagradzać w ten sposób najefektywniejszych pracowników.

Dlaczego warto zdecydować się na medale okolicznościowe?

Obecnie mamy możliwość wyboru różnego typu nagród dla osób, które w jakiś sposób chcemy uhonorować. Czekoladki, kwiaty, bony pieniężne – to tylko niektóre przykłady upominków. Niemniej jednak medale okolicznościowe wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością, i to pomimo upływu lat. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na odlewane krążki? Ponieważ jest to nagroda, która nie traci na wartości wraz z upływem czasu. Medale charakteryzuje bardzo wysoka jakość wykonania, dzięki czemu nie czernieją ani nie pokrywają się rdzą. Ponadto, każdy detal jest doskonale uwidoczniony na krążku. Odlewa się je, kultywując niemal 400-letnią, polską tradycję, co dodatkowo daje gwarancję jakości. Klient ma możliwość przygotowania unikalnego projektu, zgodnie z własnym planem oraz zamysłem. MCC Medale posiada wieloletnie doświadczenie w realizowaniu różnego typu zamówień, które zawsze spełniają wszelkie oczekiwania klienta. Warto pamiętać, że to właśnie medale okolicznościowe stanowią jedną z najelegantszych i najpiękniejszych pamiątek, których nie dotyka ząb czasu i które nigdy nie wychodzą z mody.Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *