Jak sprawić, by tryb ciemny na Snapchacie działał na Twoim telefonie

Jak sprawić, by tryb ciemny na Snapchacie działał na Twoim telefonie

Tryb ciemny jest obecnie w fazie rozwoju beta na Snapchacie dla Androida i istnieje prosty sposób, aby sprawić, że pojawi się on na Twoim urządzeniu. Jeśli jesteś właścicielem iPhone’a, możesz łatwo wyłączyć automatyczne aktualizacje na Snapchacie, odwiedzając menu Ustawienia i wybierając „Mam sugestię”. Jeśli jesteś na urządzeniu z systemem Android, możesz przesłać swoją prośbę, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na stronie internetowej Snapchata. Im więcej użytkowników Androida, którzy żądają funkcji, tym wyżej na liście priorytetów Snapchata będzie.

Następnie przejdź do „App Appearance” i dotknij „Dark Mode”. Dzięki temu aplikacja będzie domyślnie wyświetlana w trybie ciemnym. W zależności od urządzenia, może być również konieczne włączenie trybu deweloperskiego. W telefonach z systemem Android możesz aktywować tryb deweloperski, otwierając „Ustawienia” i wybierając „O telefonie”. Poszukaj „Informacje o oprogramowaniu”, a następnie wybierz „Build number” i dotknij 6 razy.

Choć nie jest to tak wygodne, jak korzystanie z przeglądarki z trybem ciemnym na komputerze, może poprawić jakość snu. Tryb ciemny jest również dobry dla żywotności baterii. Ciemne motywy zużywają mniej baterii, podczas gdy jasne kolory pobierają więcej energii. Ale nie ma gwarancji, że Snapchat doda obsługę trybu ciemnego dla telefonów z Androidem w przyszłości.

Podczas gdy Snapchat musi jeszcze wydać oficjalny tryb ciemny dla Androida, istnieje kilka alternatywnych sposobów, aby go uruchomić. Jeśli masz urządzenie z Androidem Snapchat, możesz włączyć tryb ciemny w trybie deweloperskim. Najpierw będziesz musiał włączyć tryb deweloperski na swoim urządzeniu. Gdy to zrobisz, otrzymasz alert z napisem „jesteś w trybie deweloperskim”. Po włączeniu tego, przewiń w dół do Force Dark Mode i będziesz miał wszystko ustawione!

Snapchat dopiero niedawno zaczął testować tryb ciemny na Androida. Aby zrobić tryb ciemny na Snapchacie na urządzeniu z Androidem, będziesz musiał włączyć Tryb Dewelopera na swoim telefonie. Aby to zrobić, przejdź do Ustawień i przejdź do O telefonie. Wybierz opcję Software Information i Build Number. Jeśli nie masz trybu deweloperskiego na swoim telefonie, możesz go włączyć, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Choć funkcja nie została jeszcze wprowadzona na wszystkie urządzenia, użytkownicy systemu iOS mogą już ją włączyć. Funkcja była w wersji beta przez ponad trzy lata, więc możliwe, że niektórzy użytkownicy nie dostali jeszcze aktualizacji. Jest ona obecnie dostępna dla systemu iOS i będzie toczyć się do użytkowników Androida wkrótce.

Po włączeniu opcji trybu ciemnego można włączyć ciemny motyw. Aby włączyć tryb ciemny na Androida, będziesz musiał włączyć tryb deweloperski i włączyć akcelerację sprzętową renderowania. Następnie będziesz chciał wybrać Override force-dark, co wymusi ciemny motyw we wszystkich aplikacjach. Może być konieczne sideload starszych aplikacji, zanim będzie można aktywować ciemny motyw na telefonie. Gdy to zrobisz, urządzenie zacznie używać nowego ciemnego motywu.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *