Jak sprawić, by tryb incognito stał się domyślną przeglądarką

Jak sprawić, by tryb incognito stał się domyślną przeglądarką

Jeśli chcesz uniknąć śledzenia przez strony internetowe, powinieneś rozważyć użycie trybu „incognito” w swojej przeglądarce. Tryb ten nie zapisuje historii przeglądania. Tryb ten nie pozwala również stronom internetowym na zapamiętanie tego, czego szukałeś lub co kupiłeś, a także uniemożliwia stronom internetowym automatyczne wypełnianie formularzy i sugerowanie wyszukiwań. Tryb incognito jest dostępny w większości przeglądarek internetowych.

Tryb incognito działa poprzez otwarcie prywatnego okna w przeglądarce. Włączając ten tryb, nie będziesz miał żadnej historii na swoim urządzeniu, co czyni go idealnym do udostępniania urządzenia innym osobom. Tryb ten chroni również Twoją tożsamość online, ponieważ nikt nie będzie wiedział, gdzie byłeś.

Jeśli chcesz, aby tryb incognito stał się regularnie Twoją domyślną przeglądarką, możesz wykonać kilka prostych kroków. Po pierwsze, otwórz przeglądarkę w nowej karcie. Kliknij przycisk zakładki w prawym górnym rogu ekranu. W tym oknie pojawi się ciemnoszary pasek adresu URL, a także notatka o prywatnym przeglądaniu. Alternatywnie możesz użyć skrótu Command + Shift + N, aby otworzyć okno incognito na komputerze Mac.

Choć tryb incognito może być bardzo przydatny, jeśli chodzi o prywatność, nie chroni Cię całkowicie przed szpiegującymi oczami programów kontroli rodzicielskiej i spyware. Zamiast tego chroni Cię przed śledzeniem plików cookie i innych działań online. Aby korzystać z trybu incognito na swoim komputerze, upewnij się, że używasz renomowanej przeglądarki, która nie zapisuje informacji o historii przeglądania.

Po ustawieniu domyślnej przeglądarki, następnym krokiem jest utworzenie skrótu do otwierania przeglądarki w trybie Incognito. Skrót ten będzie domyślnie otwierał Google Chrome. Jeśli używasz Chrome przez jakiś czas, najlepiej dodać skrót do pulpitu, aby ułatwić dostęp do trybu incognito.

Inną opcją zwiększenia anonimowości w Internecie jest skorzystanie z VPN. Korzystając z VPN, Twoje dane przeglądania pozostają całkowicie anonimowe. VPN to dobry sposób na zwiększenie anonimowości podczas przeglądania stron w miejscach publicznych. Może również pomóc Ci zalogować się na wiele kont w tym samym czasie.

Inną opcją ochrony swojej prywatności jest korzystanie z trybu Incognito w Chrome. Interfejs użytkownika przeglądarki jest upiorny. Może być jednak przydatny, jeśli obawiasz się śledzenia przez reklamodawców lub inne firmy zewnętrzne. Na szczęście cztery najlepsze przeglądarki zawierają funkcje incognito i narzędzia do śledzenia. Co więcej, Google Chrome stał się synonimem trybu incognito od czasu jego wprowadzenia w 2008 roku.

Innym sposobem ochrony prywatności jest korzystanie z adblockerów. Strony internetowe, które wykorzystują fingerprinting przeglądarki, mogą wykryć Twoją historię przeglądania, nawet gdy jesteś w trybie incognito. Możesz sprawdzić, czy twoja przeglądarka ma tę lukę, odwiedzając Cover Your Tracks, stronę opracowaną przez te same osoby, które stworzyły rozszerzenie Cover Your Tracks. Rozszerzenie to można pobrać dla przeglądarek Firefox, Google Chrome, Brave i Iridium.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *