Jak zrobić tor przeszkód dla chomika z kartonu

Jak zrobić tor przeszkód dla chomika z kartonu

Aby zrobić labirynt dla chomika, będziesz potrzebował grubego pudełka. Do budowy ścian możesz użyć kartonu lub drewna. Ściany labiryntu powinny być dwa razy wyższe od wysokości Twojego chomika i powinny mieć tylko jedno wyjście i punkt wejścia. Ściany wewnętrzne również powinny być wykonane z grubej tektury. Ważne jest, aby twój labirynt był wystarczająco duży, aby twój chomik mógł się w nim czołgać, ale nie tak duży, aby go zadusić. Jeśli chcesz, aby labirynt był mniejszy, możesz przyciąć tekturowe rurki na krótsze odcinki, co ułatwi chomikowi przeczołganie się.

Następnym krokiem jest wycięcie dwóch małych trójkątów z tektury falistej. Trójkąty te powinny mieć co najmniej 3 cale długości. Następnie przyklej małe trójkąty po obu stronach skoku okiennego. Następnym krokiem jest sklejenie dwóch patyczków Popsicle pod kątem, tworząc most. Kąt powinien być na tyle płytki, aby Twój chomik mógł wbiec lub zejść po jednej stronie, ale nie za płytki, aby trudno było mu zejść lub wejść na drugą stronę.

Ponadto chomiki uwielbiają żuć rzeczy, a ich zabawki również powinny być dla nich bezpieczne. Upewnij się, że sprawdzisz kosze na śmieci i znajdziesz nietoksyczny klej. Jeśli nie masz żadnego, możesz łatwo zrobić własny klej z białą mąką i wodą. Lepiej poczekać, aż będziesz miał odpowiednią ilość zapasów, aby rozpocząć projekt.

Aby labirynty były bezpieczne dla Twojego chomika, możesz również użyć labiryntów z plexi. Są one wytrzymałe i bezpieczne w użyciu, ale musisz uważać, aby czyścić je miękką szmatką, a nie mokrymi chusteczkami. Nie używaj też wody do czyszczenia labiryntu. Może to spowodować szkody dla Twojego chomika.

Możesz również zrobić igloo dla swojego chomika używając tektury. Chomiki uwielbiają chować się w igloo, więc będzie to idealne rozwiązanie dla Twojego pupila. Te igloo są łatwe do wykonania, a nawet możesz zrobić kilka igloo, używając tej samej formy.

Innym sposobem na zrobienie toru przeszkód dla homstera jest zrobienie huśtawki. W pierwszej kolejności wykonaj podstawę. Ważne jest, aby podstawa była z solidnej, wytrzymałej tektury. Upewnij się, że jest wystarczająco duża, aby twój chomik mógł się po niej wspinać.

Chomiki są w większości nocne. Spróbuj ułożyć labirynt rano, zanim Twój chomik zaśnie. Po dobrze przespanej nocy będzie on podekscytowany grą w labiryncie. Ponadto powinieneś rozważyć użycie drewnianych labiryntów dla chomików. Labirynty te wykonane są z naturalnego drewna i dostarczane są w pełni zmontowane.

Chomiki uwielbiają gryźć różne rzeczy. Unikaj tworzenia zbyt wysokich klatek. Nawet jedna stopa wysokości może być niebezpieczna dla Twojego chomika.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *