Filtracja oleju drogą do oszczędności w firmie!

filtrowanie oleju

Co sprawia, że filtracja oleju jest tak chętnie przeprowadzana?

Filtracja oleju hydraulicznego to prosta metoda na zwiększenie wydajności maszyny. Może ona być przeprowadzona w każdym systemie, który posiada olej hydrauliczny lub smar. Wyróżnia ją wiele pozytywnych cech:

  • Filtrowanie oleju hydraulicznego charakteryzuje się niezwykłą wydajnością, dzięki braku konieczności wyłączanie maszyny z działania. Przekłada się to na zerowe koszty związane z hamowaniem prac przemysłowych. Niedawno stosowane działania natomiast polegały na usunięcie całego oleju, co automatycznie wyłączało maszynę z pracy. Oznaczało to często kilkugodzinne przestoje w pracach.
  • Pozytywny efekt dotyczy również wydłużenia żywotności oleju. W zależności od jakości surowca oraz jego eksploatacji żywotność może wydłużać się aż pięciokrotnie.
  • Przeprowadzanie filtracji oleju zapobiega powstawaniu usterek maszyn związanych z obecnością zanieczyszczeń w płynie. Przykładem niepożądanych substancji mogą być metale albo woda. Powodują one powstawanie niekorzystnych reakcji chemicznych- przykładowa reakcji utleniania, która źle wpływa na kondycję maszyny. Jest ona zwłaszcza powiązana z właściwościami chemicznymi metalów.
  • Metody mikro filtracyjne stosowane przez firmę FHU Olbromski dodatkowo wspierają filtrację. Dokonują tego za pomocą selektywnego usuwania zanieczyszczeń, a pozostawiania środków uszlachetniających. Są to dodatki do olejów, które podnoszą jego parametry techniczne. Często także znacząco podnoszą cenę oleju, dlatego ich pozbycie się przez użycie niedokładnego filtra byłoby dużą stratą.

Wyjątkowa metoda filtracji 

Przedsiębiorstwa zajmujące się filtracją wykorzystują różnego rodzaju filtry i maszyny. W FHU Olbromski stosowane są specjalistyczne filtry KLEENOIL. Posiadają one wyróżniającą się na rynku strukturę, która wyłapuje zanieczyszczenia do jednego mikrona. Jednoczęściowe filtry konkurencyjne często nie są w stanie zapewnić takiej jakości filtracji oleju. 

Warto również wspomnieć, że jednokrotnie przeprowadzony zabieg znacząco przesuwa w czasie konieczność wykonania kolejnych filtracji. Firma zajmuje się tego rodzaju usługami już od wielu lat, dzięki czemu klient zyskuje pewność profesjonalnej usługi oraz bezawaryjności. Proces filtracji oleju hydraulicznego często może się wydawać nieistotnym zabiegiem dla działania wielkiej maszyny przemysłowej. Jednak po szczegółowym przyjrzeniu się statystykom można dojść do wniosku, że znaczna większość usterek wynika właśnie z zanieczyszczeń obecnych w oleju.

Sprawdź też: opiłki w oleju

Zmiana pojedynczych komponentów maszyn jest znacznie droższa niż przeprowadzanie regularnej filtracji. Usterki w oczywisty sposób spowalniają całe prace lub je zupełnie hamują. Dlatego najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na profesjonalną filtrację oleju hydraulicznego.

Kwestie związane z dodatkowymi usługami

Jak wcześniej wspomniano wykorzystywanie najnowszych technologii w oczyszczaniu oleju stanowi najekonomiczniejsze i najwydajniejsze rozwiązanie. Starsza alternatywy zdecydowanie się nie opłacają ze względu na swoje wysokie koszty oraz zatrzymywanie prac przemysłowych- w dłuższej perspektywie mogą wiele kosztować przedsiębiorstwo.

Ze względu na szerokie zainteresowanie oferowanymi filtrami firma Olbromski oferuje także wynajem tych sprzętów, dzięki temu każdy może posiadać ekspercki sprzęt oczyszczający olej pod ręką. Istnieje również opcja zakupu maszyny, która w dłuższej perspektywie z pewnością okaże się trafioną inwestycją.Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *