Praca w domu to marzenie wielu osób szukających alternatywy dla załamującego się rynku pracy. Oto 6 podstawowych sposobów, jak to zrobić.
Ach… To były czasy, kiedy z laptopa prowadziliśmy nasz biznes jako start-up. Nikt ci nie przeszkadzał. Z biura dostawałem dwa razy więcej pracy niż teraz. Ciągłe przerwy uniemożliwiały Ci pracę w skupieniu przez dłużej niż 30 minut (jeśli miałeś szczęście).
To, czego nie bierzesz pod uwagę, gdy chcesz stworzyć rozwijający się biznes, to fakt, że potrzebujesz ludzi, którzy pomogą ci go osiągnąć . Dlatego ważniejsze jest, aby robili to, co mają robić, a mniej istotne jest to, że nie jest już tak ważne, abyś był w 100% sprawny. Trzeba nauczyć się delegować zadania. Ale róbmy to krok po kroku. Każdy świetny biznes czy start-up można rozkręcić pracując w domu.
Praca w domu dla innych
Możesz pracować w domu, zakładając własną firmę, ale możesz to robić także wtedy, gdy pracujesz dla kogoś innego.
- Pracownik pracujący w domu : nie każdy musi być przedsiębiorcą zakładającym start-upy lub inne rodzaje działalności. Możesz również pracować w domu, gdy jesteś zatrudniony jako pracownik. Szczególnie firmy, które chcą się rozwijać, nie zawsze decydują się na krok, jakim jest utworzenie kompletnej struktury w innym kraju. To właśnie tam mogą zrobić krok w postaci zatrudnienia osoby z odpowiednim doświadczeniem, która zaczyna rozwijać rynek ze swojego osobistego biurowego laptopa.
- Różne usługi freelancerskie : obecnie bardzo modne stało się zatrudnianie wirtualnych asystentów. Celem osoby szukającej tego typu usług jest pozbycie się codziennych zadań, takich jak odpowiadanie na maile, publikowanie postów, zamykanie spotkań itp. Nie wzbogacisz się, ale jest to źródło dochodu. Możesz również pracować jako freelancer oferując usługi takie jak tworzenie treści, projektowanie, SEO, tłumaczenie lub cokolwiek innego, do czego nie musisz wychodzić z domu.
- Affiliacja dla jednej lub więcej firm : istnieje wiele SEO, webmasterów, blogerów, którzy wygenerowali znaczne źródło dochodu online poprzez zarabianie prowizji z rekomendacji produktów osób trzecich. Jeśli lubisz świat afiliacji i jesteś w nim dobry, to jest to dobra opcja. Jedyną wadą jest uzależnienie od strony trzeciej, która w każdej chwili może zniknąć lub zakręcić kurek (tak jak swego czasu zrobił to Google z prowizjami dla agencji).
- Franczyza w domu – Choć kojarzy nam się głównie ze sklepami czy usługami prowadzonymi w lokalach, franczyza działa także w modelu domowym. To między innymi biznesy zajmujące się edukacją, informacją czy sklepy internetowe. Warto sprawdzić, jaka franczyza z domu może się sprawdzić w twoim przypadku: https://portalfranczyza.pl/franczyza-w-domu/.
Praca z domu dla siebie
Jeśli już ryzykujesz, że zostaniesz bez sieci, to lepiej pracować na własny rachunek. Albo tak powiedzmy jest mój punkt widzenia. Praca dla innych, czy to dla siebie, czy dla innych, nie pozwala na pomnażanie dochodów bez pomnażania siebie. Afiliacja jest małym wyjątkiem, ale nadal istnieje zależność od osób trzecich.
- Zarabianie na blogu : to chyba jeden z najpopularniejszych sposobów pracy w domu. Zanim przeszedłem do uruchamiania start-upów, tworzyłem strony internetowe. Ci, którzy próbowali, wiedzą jak skomplikowane jest zarabianie dużych pieniędzy mimo posiadania tysięcy odwiedzających dziennie. Ideałem jest zrobienie tego z czasem i nie uzależnianie się od tego dochodu.
- Sprzedaż produktów na Amazon : Mogłabym doskonale założyć sklep internetowy. Tak się składa, że obecnie zacząłem sprzedawać na Amazonie, co ma kilka zalet, gdy zaczynasz od zera. Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w sieci to może to być nawet dobra opcja do wykonania.
- Zakładanie biznesu subskrypcyjnego : Modele subskrypcyjne nie muszą ograniczać się tylko do usług. Istnieje również modalność na takie produkty jak maszynki do golenia, pieluszki czy skarpetki. Atrakcyjność modeli abonamentowych polega na powtarzalności. W tym celu należy zadbać o to, aby poziom jakości usług był zawsze wysoki.
Podobne tematy
Zostaw Odpowiedź