Odbiór mieszkania/domu od dewelopera krok po kroku

Odbiór mieszkania domu od dewelopera krok po kroku

Kupowanie mieszkania to niezwykle emocjonalna chwila, która może odsunąć rozsądek zupełnie na bok. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ w czasie przeprowadzania odbioru technicznego nie można kierować się emocjami i starać się wszystko szybko załatwić. Jak zatem przeprowadzić odbiór mieszkania od dewelopera, aby cały proces był zrealizowany wzorowo?

Dlaczego odbiór techniczny jest tak ważny?

Odbiór mieszkania Warszawa krok po kroku Pewny Lokal

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak przeprowadzić odbiór mieszkania Warszawa krok po kroku, koniecznie trzeba się dowiedzieć, z jakiego powodu jest to tak ważna procedura. Na co konkretnie wpływa taki odbiór?

Podczas odbierania mieszkania inwestor stwierdza, że jest ono wykonane w pełni poprawnie, jest wolne od uszkodzeń i różnego rodzaju technicznych mankamentów. Jeśli takowe zostaną znalezione i wskazane w protokole, deweloper jest zobowiązany do ich usunięcia. Jeśli jednak defekty nie zostaną wykryte w czasie odbioru, a już po nim, stają się problemem wyłącznie właściciela.

Jak poprawnie przeprowadzić odbiór mieszkania?

Jak zatem widać, odbiór mieszkania to naprawdę bardzo ważna sprawa, której nie powinno się bagatelizować, ani też przeprowadzać jej pod wpływem emocji. Na co należy zwracać uwagę i jak krok po kroku taki odbiór zrealizować?

Najważniejszą sprawą jest oczywiście to, aby odpowiednio się przygotować do obioru. Chodzi tu przede wszystkim o znajomość tego, co powinno znaleźć się w mieszkaniu i co deweloper gwarantuje. Co więcej, należy mieć ze sobą odpowiednie narzędzia, czyli przykładowo dalmierz laserowy, poziomicę czy też kątownik, a także zwykłą piłeczkę, aby sprawdzić poziom podłogi.

To, co należy sprawdzić podczas obioru, to oczywiście jakość wykonania ścian, poprawność działania wentylacji czy też to, jak działa elektryka w mieszkaniu. Próbnikiem powinno się sprawdzić wszystkie gniazdka, a także przewody oświetleniowe.

Na sam koniec pamiętać trzeba jeszcze o tym, aby się nie spieszyć podczas odbioru. Nie da się wszystkiego sprawdzić w pół godziny i na cały proces warto sobie zarezerwować minimum 2 godziny.

Czy odbiór mieszkania powinno się realizować samodzielnie?

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką wiedzę i czujne oko należy mieć, aby odpowiednio przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania. Jak się okazuje, nie trzeba wcale tego zadania realizować samodzielnie, ponieważ można do tego celu wynająć specjalistę.

Czy warto skorzystać z usług fachowcy? Jak najbardziej tak, ponieważ nie tylko będzie on miał odpowiednią wiedzę do takiego zadnia, lecz również będzie miał wszystkie potrzebne narzędzia. Co jednak najważniejsze, nie będzie kierować się emocjami i chłodnym okiem oceni każdy aspekt mieszkania.Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *