Jak zrobić tęczę

Jak zrobić tęczę

Aby stworzyć tęczę, można połączyć kolory podstawowe. Są to żółty, czerwony i zielony. Możesz mieszać te kolory i stworzyć dowolny kolor. Możesz również użyć koła barw, aby zrobić tęcze z tylu kolorów, ile chcesz. Kolory na kole barw są wymienione poniżej samej tęczy.

Najpierw zrób mgiełkę wodną używając butelki z rozpylaczem lub węża. Stań w miejscu z jasnym światłem. Następnie odwróć się tyłem do słońca i rozpyl w powietrzu. Być może będziesz musiał się trochę poruszać, aby uzyskać idealny kąt. Krople wody będą działać jak pryzmat, zaginając światło na różne kolory. Światło fioletowe zostanie ugięte najbardziej, podczas gdy światło czerwone zostanie załamane najmniej. Te dwa procesy znane są jako refrakcja i dyspersja.

Alternatywnie możesz stworzyć mini tęczę używając lustra. Możesz również stworzyć tęczę używając wody rozpylonej w postaci delikatnej mgiełki. Oba te procesy naśladują tworzenie się tęczy w naturze. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś wykonać te eksperymenty we wczesnych godzinach porannych lub wieczornych.

Inną prostą metodą tworzenia tęczy jest świecenie latarką do szklanki z wodą. To spowoduje odbicie światła na ścianę. W zależności od kąta odbicia, pojawi się tęcza. Jeśli nie możesz zrobić tęczy za pomocą światła słonecznego, możesz spróbować tęczy księżycowej. Jednak, aby zrobić tęczę ze światłem księżyca, będziesz potrzebował jasnego, białego światła. Możesz wtedy umieścić latarkę w pobliżu dna szklanki.

Aby uzyskać bardziej rozbudowaną tęczę, możesz również użyć kryształu. Działa on tak samo jak pryzmat – woda będzie uginać światło i zmieniać jego kierunek. W rezultacie powstanie tęcza. Kilka innych materiałów potrzebnych do tego eksperymentu to płyta CD, latarka i kubek z wodą.

Tęczę z pudełka po chusteczkach można stworzyć w ciągu piętnastu do trzydziestu minut. Jest to łatwa metoda, która pozwala na wykorzystanie przedmiotów znajdujących się w domu. Inna metoda wykorzystuje pudełka na płyty CD lub książki. Biała kartka papieru jest umieszczona na białej ścianie lub podłodze. Następnie można świecić latarką pod różnymi kątami, aby uzyskać tęczę.

Następnie musisz wyciąć bawełnianą tkaninę o 2 cale szerszą niż przód tęczy. Użyj nożyczek Amplify do cięcia wzdłuż zakrzywionej części tkaniny, tnąc co kilka centymetrów. Cięcie powinno być wykonane tak, aby wstążki były dokładnie w jednej linii z cięciem tkaniny. Następnie możesz złożyć wycięte kawałki nad wstążkami. Po wykonaniu tych czynności możesz dodać chmury do tęczy.

Ta metoda pozwala również na stworzenie tęczy z kropli wody. Daje ona taki sam efekt jak szklany pryzmat, ale krople deszczu składają się z mniejszych cząsteczek. Kropelki zawierają różne długości fal świetlnych, co powoduje powstanie tęczy o różnych kolorach.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *