Jak zrobić kolorowy beton

Jeśli szukasz wyjątkowych akcentów zewnętrznych dla swojego domu, możesz chcieć dowiedzieć się, jak zrobić kolorowy beton. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Betonowe barwniki są w różnych odcieniach, i mogą być używane do tworzenia szerokiej gamy wzorów. Niektóre są UV-stable, podczas gdy inne blakną w świetle słonecznym. Odpowiedni odcień dla Twojego podwórka będzie zależał od Twoich upodobań i rodzaju betonu, z którym pracujesz.

Aby uzyskać określony kolor, będziesz potrzebował barwnika betonowego, który jest cieczą, która jest stosowana do powierzchni. Nie jest tak skoncentrowany jak barwnik do ubrań, więc jest lepszy dla mniejszych projektów. Jednak można użyć pełnej łyżeczki, aby uzyskać ciemny niebieski kolor, podczas gdy pół łyżeczki stworzy jaśniejszy odcień niebieskiego. Po wymieszaniu betonu, trzeba będzie dodać czapkę i niech to utwardzić przez 18 godzin.

Innym sposobem, aby kolorowy beton jest użycie shake-on kolor. Metoda ta jest dość skuteczna i jest stosowany do powierzchni po beton został wylany. Shake-on kolory zawierają drobno zmielone pigmenty, więc nie będą wiązać się z suchym betonem. Jednak wilgoć w mieszance betonowej obligacji ich do powierzchni. Jeśli polerować lub szlifować beton, kolor będzie zejść. Możesz nawet użyć metody shake-on, aby zrobić własny beton.

Barwy kwasowe są inną opcją dla kolorowania betonu. Materiały barwiące na bazie kwasu zawierają mieszaninę kwasu solnego i soli metalicznych. Ta kombinacja daje beton ciekawy efekt cętkowany. Są trwałe i wyglądają dobrze, ale działają tylko na powierzchniach betonowych. Barwniki na bazie wody są najczęstszym rodzajem kolorowego betonu. Są one łatwe do zastosowania, bezwonny i szybkoschnący. Proces jest również najdroższe.

Po zakończeniu procesu utwardzania, kolorowy proszek beton powinien być stosowany równomiernie do powierzchni. Jeśli nie, stanie się trudny do usunięcia. Zastosuj pigmentowany beton za pomocą kielni i pozwól mu się ustawić. Jeśli chcesz stworzyć wielowymiarowy efekt, możesz wymieszać kolor uzupełniający z betonem. Losowe mieszanki kolorów sprawią, że gotowy produkt będzie wyglądał bardziej unikatowo.

W celu stworzenia jasnoszarego koloru, możesz użyć barwników do betonu. Są to małe cząsteczki tlenku żelaza, które otaczają cząsteczki cementu. Pigmenty te nadają betonowi odcień. Ilość pigmentu w mieszance betonowej wpłynie na to, ile koloru będzie miał. Im więcej pigmentu używasz, tym ciemniejszy kolor ziemi będzie. Jeśli chcesz lżejszy kolor, można użyć białego betonu, który jest znacznie droższy.

Dla najlepszych wyników, należy zakupić odpowiedni środek do barwienia betonu. Kilka różnych rodzajów farb będzie produkować radykalnie różne kolory. Tony ziemi, jasne kolory podstawowe, marmurkowanie, i antyczne efekty są możliwe. Dla najlepszych wyników, skonsultować się z wykonawcą betonu dekoracyjnego, aby określić, który z nich będzie działać najlepiej dla Twojego projektu. Nigdy nie polegaj wyłącznie na wykresach kolorów, aby zdecydować się na odpowiednie medium barwiące. Te błędy będą się różnić w zależności od koloru mieszanki betonowej.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *