Jak zrobić paski makowe

Jak zrobić paski makowe

Paski makowe można zrobić na różne sposoby. Pierwsza metoda polega na wyrobieniu ciasta i rozwałkowaniu go na długi prostokąt. Jego średnica powinna wynosić co najmniej 22 cm. Następnie trzeba go posmarować roztrzepanym żółtkiem. Następnie należy rozłożyć na cieście masę makową. Brzegi ciasta należy posmarować roztrzepanym jajkiem, aby nadzienie nie wypłynęło. Na koniec zwijamy ciasto w rulon, dbając o to, by brzegi były dobrze ukształtowane.

Umieść ciasto na kawałku papieru pergaminowego. Rozwałkuj je za pomocą wałka, który jest lekko oprószony mąką. Nie dodawaj zbyt dużo mąki, bo możesz skończyć z twardym ciastem. Następnie równomiernie rozprowadź masę makową na cieście. Pamiętaj, aby zostawić 1-2-calowy margines wokół krawędzi, która jest najbliżej Ciebie.

Po rozwałkowaniu, wypełnij przygotowanym farszem i upiecz w formie do pieczenia o wymiarach 14×16 cali. Jeśli chcesz zrobić je dzień wcześniej, przygotuj sos makowy na noc przed. Dzięki temu zaoszczędzisz czas następnego dnia. Podczas gdy ten sos makowy jest najlepszy, gdy jest przygotowany noc wcześniej, możesz również przechowywać je w lodówce do dwóch dni.

Następnym krokiem jest umieszczenie ciasta w ciepłym miejscu na co najmniej 45 minut. Temperatura powinna wynosić od 180 do 350 stopni. Po 45 minutach ciasto powinno podwoić swoją objętość. Gdy już podwoi swoją objętość, należy je wykrawać. Po tym czasie rozwałkuj je cienko na 30 cm patyczki. Posmaruj je roztopionym masłem i posyp makiem. Jeśli chcesz, dodaj na wierzch rozdrobniony ser cheddar.

Kiedy będziesz gotowy do pieczenia pasków, możesz je odstawić do lodówki na noc lub upiec od razu. Jeśli chcesz je zrobić od razu, umieść je na papierze pergaminowym, w odległości około centymetra od siebie. Po tym czasie piecz je przez 18-20 minut, aż będą złotobrązowe i chrupiące.

Następnie możesz połączyć mak i mleko. Po wymieszaniu maku i mleka, dodaj pozostałe składniki. Jeśli wolisz gładszą konsystencję, możesz dodać do masy odrobinę ekstraktu waniliowego. Możesz też posypać je odrobiną cynamonu lub cukru. Gdy masa będzie już gładka, możesz dodać białka i ekstrakt waniliowy.

Możesz również ugotować mak i zmielić go przed dodaniem do ciasta. Ten krok sprawi, że będą bardziej elastyczne i łatwiejsze w obsłudze. Możesz również dodać masę makową z puszki. Do tej metody będziesz potrzebować mniej niż dwie 12-uncjowe puszki maku.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *