Jak zrobić bęben na wąż dla majsterkowicza

Jak zrobić bęben na wąż dla majsterkowicza

Jeśli szukasz prostego sposobu na utrzymanie węży zorganizowanych i w jednym miejscu, możesz zbudować bęben na wąż DIY. Po pierwsze, będziesz potrzebował trochę traktowanej tarcicy. Następnie użyj tarcicy, aby stworzyć ramę nośną. Ta rama może być tak prosta, jak dwa „X” po obu stronach wrzeciona. Ta rama pomoże utrzymać bęben z wężem poza ziemią.

Po kilku tygodniach, bęben może zacząć opadać od ciężaru węża. Jeśli tak się stanie, możesz dodać element podtrzymujący do bębna. Kawałek 2 na 3 z jednym końcem ściętym pod kątem 45 stopni może być przymocowany do końca za pomocą dwóch calowych śrub do drewna. Gdy to jest na miejscu, można dołączyć kołowrotek do słupka wsparcia i używać go do utrzymania węża w miejscu. Najbardziej podstawowy bęben z wężem DIY jest świetny dla mniejszych węży, ale jeśli musisz trzymać duże węże, możesz użyć wzmocnionego uchwytu na wąż.

Do wrzeciona użyj drewnianej szpuli z drutu. Możesz je kupić tanio na Craigslist lub od firmy komunalnej. Możesz również kupić używany w lokalnym sklepie z narzędziami. Podstawowa szpula z drutu drewnianego ma około 20-25 cali średnicy. Może ona zwinąć wąż o długości od 25 do 50 stóp. W przypadku większych węży wybierz 36-calową drewnianą szpulę. Możesz również użyć sklejki lub rury PCV do wrzeciona.

Ostatnim krokiem w tworzeniu DIY bębna węża jest do barwienia lub malowania drewna. Pomaga to zapobiec łuszczeniu się i odpryskiwaniu drewna. Jeśli chcesz, możesz również dołączyć gumowe koła, aby kołowrotek był przenośny. Może być nawet w stanie być używany do ogrodnictwa.

Konstrukcja bębna na wąż zależy od funkcji, którą pełni. Niektóre są proste i wymagają ręcznego zwijania, ale mogą być trudne w użyciu w przypadku większych węży. Bęben na wąż z podstawą obrotową jest wygodniejszą opcją, ponieważ automatycznie obraca się o 180 stopni, a nawet o 360 stopni. Z drugiej strony, bęben na wąż z korbą jest urządzeniem ręcznym, które wymaga obracania cylindrycznego koła, aby zebrać luz.

Bęben na wąż DIY może być wykonany z materiałów, które możesz mieć już leżące wokół swojego sklepu. Jest to bardzo prosty sposób na uporządkowanie węża i zapobieganie jego plątaniu się. Do tego projektu nie potrzebujesz piły stołowej – wystarczy jakakolwiek piła.

Bęben na wąż może być świetnym dodatkiem do Twojego zestawu narzędzi ogrodniczych. Może być używany do przechowywania różnych węży, w tym węży ogrodowych. Możesz go nawet zamontować na ścianie, jeśli chcesz. Jeśli używasz wielu węży, możesz rozważyć przenośny. Te bębny do nawijania węży pozwolą Ci zachować porządek i organizację.

Bęben na wąż DIY to prosty projekt, który może zaoszczędzić pieniądze. Obręcz bębna węża i metalowy słupek T mogą być uratowane za darmo lub po niskich kosztach. Spawanie jest zalecane, ale jeśli nie masz, możesz użyć JB weld lub podobnego kleju, aby utrzymać kawałki razem. Chociaż nie będą one tak trwałe jak profesjonalne spawy, utrzymają twój bęben na wąż razem.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *