Jak zrobić żelaznego golema w Minecraft

Jak zrobić żelaznego golema w Minecraft

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić Żelaznego Golema w Minecraft, masz kilka opcji. Pierwszą opcją jest zbudowanie konstrukcji w kształcie litery T z żelaznych bloków. Ten układ jest ważny, ponieważ chcesz upewnić się, że twój Iron Golem ma wystarczająco dużo otwartej przestrzeni wokół niego do tarła. Jeśli złoży ikrę na solidnym bloku, to skończysz z duszącym się potworem.

Druga opcja polega na umieszczeniu trzech bloków w inwentarzu na płaskim kawałku ziemi. Następnie ułóż je jeden na drugim. Następnie możesz uderzać Golema z powstałą siłą, aż do jego śmierci. Ta metoda działa najlepiej w wersji Bedrock Minecrafta i jest mniej glitchy.

Żelazne Golemy to przydatne moby użytkowe w Minecraft, które chronią mieszkańców wioski przed wrogami i mogą być umieszczone wokół wioski. Pojawiają się one naturalnie w wiosce, ale mogą być również tworzone przez użytkowników. Te moby są łatwe do wykonania i są świetnym sposobem na ochronę wioski przed rojami wrogów. Możesz je zbudować za pomocą kamiennego kilofa lub dowolnego innego rodzaju kilofa. Potrzebujesz także osiem kamieni brukowych.

Żelazne golemy można przywiązać do płotów, ale nie przywiązuj ich do ścian. Uduszą się i umrą, jeśli postawisz je przy ścianach. Żelazne golemy nie mogą być jednak wykonane w stole rzemieślniczym. Dlatego musisz je wykonać ręcznie, a do ich stworzenia nie powinieneś używać stołu rzemieślniczego.

Innym sposobem na stworzenie żelaznego golema jest przyczepienie go do smyczy. Po przywiązaniu do smyczy, nie będzie się od ciebie odrywał, gdy napotkasz wroga. W ten sposób może poruszać się po wiosce i atakować wrogów bez obawy, że się uwolni.

Możesz również użyć Żelaznego Golema jako osobistego ochroniarza. Może on poruszać się po okolicy, ale nie wyjdzie z niej i nie przeskoczy przez płoty. Będzie wykazywał oznaki obrażeń, ale możesz go uleczyć używając sztabek żelaza. Lecznicze sztabki żelaza przywrócą Golemowi 25 zdrowia.

Możesz również stworzyć Żelaznego Golema używając dyni. Będziesz potrzebował dyni i pochodni. Do wykonania Żelaznego Golema potrzebujesz w sumie 36 sztabek żelaza. Dynia będzie wymagała powietrza nad nią, a dynia nie urośnie na wysokiej trawie czy śniegu. Dynie będą najlepiej rosły w biomach równinnych.

Najłatwiejszym sposobem na stworzenie Żelaznego Golema jest użycie dyni. Umieść dynię nad środkowym blokiem, a zmieni się ona w Żelaznego Golema. Pozostanie tam przez cały czas trwania gry. Efektem końcowym jest solidny element wyposażenia, który będzie chronił Twoją wioskę.

Innym sposobem na stworzenie Żelaznego Golema jest umieszczenie na nim ołowiu. Zapobiegnie to jego ucieczce, ale będzie Cię kosztować sporo złota. Żelazny golem to dobry sposób na ochronę mieszkańców twojej wioski. Może on nawet pilnować oswojonego wilka, jeśli chcesz, aby pozostał w spokoju.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *