Jak zrobić zastrzyk w udo

Aby zrobić zastrzyk w udo, musisz znać odpowiednią procedurę dla konkretnego mięśnia, który będziesz wstrzykiwać. Najbezpieczniejsze mięśnie do wstrzyknięcia to pośladki i mięsień czworogłowy. Wstrzyknąć do zewnętrznej części uda, w połowie drogi między kolanem i górnej części nogi. Z drugiej strony, delty niosą ze sobą większe ryzyko, ponieważ są mniejsze. Aby upewnić się, że otrzymujesz bezpieczny zastrzyk, dostawca opieki zdrowotnej pokaże Ci, jak to zrobić.

W dorosłych, mięsień brzuchaty jest najlepszym miejscem do wstrzyknięcia. Jeśli wstrzykujesz dziecko, jednak, rectus femoris jest lepszą opcją. Dla starszych dzieci, biodro jest dobrym miejscem do wstrzyknięcia. Należy umieścić piętę dłoni na górnej zewnętrznej części uda. Następnie będziesz chciał skierować kciuk w kierunku pachwiny, a palce w kierunku głowy. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca, wstrzyknąć muscle.

Mięsień uda jest najłatwiejszym dużym mięśniem do wstrzyknięcia testosteronu do. Aby przygotować się do zastrzyku, oczyść mięsień uda alkoholem i rozsmaruj go kciukiem i palcem wskazującym. Gdy masz już czysty i suchy obszar, włóż igłę. Powtarzaj ten proces, aż zastrzyk będzie udany. Po zakończeniu zastrzyku, możesz użyć wacika z alkoholem do oczyszczenia miejsca. Pamiętaj, aby używać szybkiego i zdecydowanego ruchu podczas wprowadzania igły.

Po przygotowaniu obszaru uda, będziesz potrzebować igły. Igła powinna być czysta i bez nasadki. Po wysterylizowaniu igły należy wprowadzić igłę do iniekcji. Igła powinna wbić się w mięsień nie powodując bólu. Należy również użyć chusteczki z alkoholem, aby zdezynfekować miejsce wstrzyknięcia. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć i osuszyć ręce. Ponadto przed wykonaniem zastrzyku należy zdjąć nasadkę igły.

Gdy już opanujesz podstawy wykonywania samodzielnego zastrzyku, powinieneś poćwiczyć na wyznaczonym obszarze. Idealnym miejscem jest zewnętrzna trzecia część uda. Miejsce wstrzyknięcia powinno być czyste i suche przez co najmniej 20 sekund, zanim przystąpisz do zabiegu. Następnie należy włożyć sterylny gazik 2×2 i przytrzymać go w miejscu podczas usuwania igły. Następnie powtórz proces z drugą stroną uda.

Wybierając miejsce wstrzyknięcia, pracownik służby zdrowia powinien doradzić Ci najlepszą lokalizację dla procedury. Na przykład, biodro jest najczęstszą lokalizacją dla zastrzyków, ale to miejsce może powodować uszkodzenia nerwów, jeśli nie wybrać odpowiednie miejsce. Dostawca opieki zdrowotnej powinien również zapewnić Ci odpowiednie szkolenie i edukację na temat rodzaju i umiejscowienia igły. Jest to ważne, ponieważ złe miejsce wstrzyknięcia może spowodować uszkodzenie nerwu kulszowego.

WstrzyknięciaIM mogą być podane w wielu miejscach wewnątrz prostokąta. Zacznij od umieszczenia dłoni przeciwko przedniej części uda, gdzie spotyka się z pachwiną. Dół i góra prostokąta powinny stanowić obszar bezpośrednio pod dłonią. Dłuższy bok powinien być linią biegnącą przez środek przodu uda. Następnym razem, gdy będziesz musiał zrobić zastrzyk w udo, poćwicz dokładnie i postępuj zgodnie z instrukcjami dostawcy usług medycznych.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *