Jak zrobić statek z papieru w pięć minut

Jak zrobić statek z papieru w pięć minut

Zrobienie statku z papieru jest zaskakująco łatwe, zwłaszcza gdy możesz dostać w swoje ręce mały zbiornik wodny. Wystarczy mała kałuża, strumień, wanna lub staw. Możesz nawet użyć wody z basenu, aby zrobić swój papierowy statek.

Najpierw musisz zrobić szablon statku, odrysowując prostokątny kawałek kartonu. Gdy masz już szablon, zrób dziurę w środku, a następnie złóż papier wzdłuż linii zagięcia. Teraz jesteś gotowy do wycięcia żagli. Możesz je odrysować na kolorowym papierze i wyciąć. Po wycięciu przymocuj je do statku za pomocą kleju.

Teraz potrzebujesz podstawy. Wytnij mały kawałek kartonu, aby stworzyć maszt statku. Upewnij się, że góra i dół są tej samej wielkości, ponieważ statek będzie miał podstawę i żagiel. Gdy podstawa masztu jest już wycięta, rozprowadź klej wzdłuż złożonej krawędzi i dociśnij ją do środka statku pirackiego.

Po wycięciu podstawy statku, udekoruj ją markerami, kredkami ołówkowymi lub naklejkami. Możesz użyć jasnych kolorów, aby uatrakcyjnić statek. Po udekorowaniu złóż dolne prawe i lewe rogi do środka. Następnie narysuj żagle i maszt łodzi.

Następnie potrzebujesz żagla. Jeśli nie możesz znaleźć żadnych odpowiednich żagli, możesz wyciąć trójkąt z tkaniny lub mały kawałek tapety. Po wykonaniu tych czynności można przykleić żagiel do górnej części łodzi za pomocą kleju rzemieślniczego. Możesz również dodać do żagli guziki i piankowe kształty. Jeśli chcesz, możesz nawet wyciąć ludziki z żaglówki lub dekoracje z rolek TP.

Teraz możesz złożyć dolną część papieru w trójkąty. Upewnij się, że dolna część trójkąta jest wyłożona. Złóż drugą stronę w ten sam sposób. Skończysz z ładnym trójkątem. Następnie otwórz dolną część trójkąta za pomocą kciuków i wygładź krawędzie. Twój gotowy statek powinien wyglądać jak żaglowiec!

Możesz zrobić papierową łódź w pięć minut lub mniej. Pomimo swojej prostoty, papierowe łódki są piękne i zabawne do wykonania. To także świetny sposób na budowanie umiejętności komunikacyjnych. Możesz nawet podzielić się swoimi kreacjami z przyjaciółmi i rodziną. I nie zapominaj, że gotowy produkt to dzieło sztuki.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *