Jak zrobić schemat nawadniania ogrodu

Jeśli kiedykolwiek byłeś zdezorientowany, jak zrobić system nawadniania ogrodu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł nauczy Cię jak samodzielnie zbudować system nawadniający i pokaże Ci gdzie najlepiej umieścić głowice nawadniające. Da Ci również porady na temat materiałów, a także jak zmontować swój system. Stosując się do tych wskazówek, będziesz w stanie stworzyć swój własny system nawadniania ogrodu z minimalnym kłopotem.

Pierwszy, będziesz potrzebował kilku kawałków rury. Mała długość większej rury będzie służyć jako zbiornik. Przezroczyste rurki będą używane do dostarczania małych ilości wody do roślin. 1/4-calowy adapter węża jest wymagany, a także będziesz potrzebował pali. Następnie do rurki można włożyć emitery kropelkowe. Alternatywnie, można użyć palików nawadniających w kształcie litery U, aby zrobić otwory. Następnie można użyć 1/4-calowych rurek „spaghetti”, aby dostarczyć wodę do roślin, które nie są bezpośrednio przylegające do większej linii zasilającej. Aby połączyć dwa rodzaje rurek, będziesz potrzebował złączek kolczastych.

Jeśli szukasz prostszego sposobu na podlewanie ogrodu, możesz zrobić własny system nawadniania oparty na grawitacji. Jest to zabawny projekt do zrobienia w domu i może być całkiem opłacalny. Wystarczy wywiercić wiele otworów w dzbanku do mleka i umieścić go obok roślin. Następnie przykryj dzbanek ziemią i Twój ogród będzie miał wodę ściekającą z butelki.

Przy planowaniu systemu nawadniania ogrodu, upewnij się, że mierzysz swoją działkę i strefy korzeniowe roślin. Następnie określ, jakich urządzeń nawadniających potrzebujesz i gdzie powinny być poprowadzone rurki nawadniania kropelkowego. Prawdopodobnie będziesz musiał trochę zgadywać, ale pamiętaj, aby pokryć systemem nawadniania kropelkowego wszystkie strefy korzeniowe. Jeśli masz ogród z różnymi rodzajami gleby, upewnij się, że mierzysz wszystko first.

Innym łatwym sposobem na wykonanie systemu nawadniania ogrodu DIY jest użycie pięciogalonowego wiadra. Ten system jest łatwy w montażu i wykorzystuje niedrogie rury PVC. Będziesz potrzebował rurki emiterowej, zaworu sterującego wodą i timera. Materiały użyte do tego są dostępne w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego, a nawet w Internecie. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć elementów do tego projektu, możesz je kupić w lokalnym sklepie z narzędziami.

Innym sposobem na wykonanie systemu nawadniania ogrodu DIY jest użycie rury PVC. Następnie podłącz węże do rury PCV, która biegnie przez całe łóżko. Możesz również użyć wtyczek końcowych, aby kontrolować, które łóżka dostają wodę, a które nie. Upewnij się, że woda kapie powoli, ponieważ zbyt duża ilość wody może uszkodzić rośliny i doprowadzić do spływu. Jeśli nie jesteś pewien, jak zrobić system nawadniania ogrodu, nie trać czasu – to nie jest nauka o rakietach!

Węże do zanurzania w wodzie są znane od wieków i nadal są świetnym rozwiązaniem dla majsterkowiczów, jeśli chodzi o system nawadniania domowego ogrodu. Poza tym węże te można układać wzdłuż rzędów warzyw. Należy tylko pamiętać, aby zaplanować, gdzie pójdą i jak długie powinny być. Aby wykonać system nawadniania kropelkowego, można przerobić zwykły wąż na wąż zraszający. Do tego potrzebna będzie wiertarka i nakładka na wąż. Wystarczy ułożyć go wzdłuż rzędów warzyw, aby wymusić wypływ wody.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *