Jak zrobić klepki do beczek

Jeśli jesteś zainteresowany budową beczki do wina, być może zastanawiasz się Jak zrobić klepki do beczki. Jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć zanim zaczniesz. Klepki muszą być wykonane z drewna o gęstym usłojeniu. Najlepszym drewnem do wykorzystania na klepki do beczek jest drewno ćwierćtransparentne, które jest cięte na deski poprzez naprzemienne cięcia na płaskiej stronie rundy.

Klepki do beczek są formowane maszynowo i zwężane na obu końcach. Są też lekko wydrążone w środku. Następnie są składane przy użyciu metalowej obręczy jako przyrządu montażowego. Dzięki tym czynnościom beczka uzyskuje swój znany kształt. Kiedy skończysz, możesz przetestować swoją lufę. Upewnij się, że przetestujesz ją przed użyciem. To zapewni, że zbudowałeś wodoszczelną beczkę.

Po pierwsze, będziesz potrzebował klepek do beczki. Klepki różnią się szerokością i długością. Na przykład beczka z równymi szerokościami klepek ma równe klepki. Beczka z ryflowanymi klepkami będzie miała klepki o różnej szerokości. W zależności od grubości klepek, można zdecydować się na klepki o równej szerokości. W ten sposób można sprawić, że beczki będą wyglądały bardziej elegancko i pięknie.

Aby zrobić beczkę, będziesz potrzebował klepek na górę, dół i boki. Do tego zadania możesz użyć piły ręcznej. Ręcznie wykonane klepki to najbardziej tradycyjny sposób na wykonanie beczki do wina. Narzędzie to ma starożytną historię i jest nadal szeroko stosowane w dzisiejszych czasach. Większość bednarzy używała narzędzi ręcznych, które często miały kolorowe nazwy. Narzędzia używane przez bednarzy były wykonywane indywidualnie. Były one rzeźbione z krótkimi uchwytami i zakrzywionymi ostrzami, a bednarz używał drugiej ręki do podtrzymywania beczki. Bednarze w Anglii musieli robić dwie beczki dziennie, aby przeżyć. Bednarze w Anglii robili beczki na życie i mieszkali w szałasie bez okien. Używali świec do oświetlania drogi podczas pracy, a zrobienie takiej beczki było sporym wysiłkiem.

Proces robienia klepek do beczek rozpoczyna się od pocięcia drewna. Jeśli jesteś początkujący, możesz spróbować użyć piły tarczowej. Dzięki niej klepki będą się łatwiej wyginać, a Ty będziesz miał idealnie wyprofilowaną beczkę. Następnie nadszedł czas, aby złożyć klepki w tymczasowy pierścień. Beczki dębowe są zazwyczaj wykonane z białego dębu, który jest najmocniejszym drewnem i odpornym na gnicie, dzięki swojej zamkniętej strukturze komórkowej.

Przy budowie beczki do whisky lub wina, będziesz musiał wyciąć i zgiąć kawałki dębu. Pojedyncza beczka zajmie około 36 galonów. Inne style to kilderkin, hogshead i puncheon. Najbardziej tradycyjne beczki składają się z kilku elementów, w tym z kapsla od beczki i beczki. Pierwszym składnikiem beczki do wina lub whisky jest listwa z białego dębu zwana „klepką”. Na początku używano obręczy z hikory, ale ostatecznie użyto obręczy z żelaza.

Po wykonaniu pierwszych kilku półfabrykatów, będziesz chciał się upewnić, że krzywe są dokładne. Po kilku, będziesz w stanie zrobić swoje blanki dość dokładnie. Następnie możesz użyć prostego bitu, aby zrobić swój wzór. Będziesz w stanie zrobić zaskakująco dokładny wzór dla swoich beczek. Jeśli chcesz nauczyć się robić klepki do beczek, musisz nauczyć się robić je we właściwy sposób.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *